До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect (з 14.12.20 по 31.12.21), Scopus (з 01.11.17 по 31.05.21), Web of Science (з 01.11.18 по 31.05.21), Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2021), CUL Online (з 01.09.20 по 30.11.20), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.


З 120-ою річницею університету!


Доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus Доступ до міжнародної наукометричної бази даних Web of Science

Важлива інформація Інформація для осіб, відповідальних на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти
Для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертатися до адміністратора - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус).
Увага!
Звертаємо увагу користувачів системи StrikePlagiarism, що відбулись певні зміни в функціоналі системи. Наразі система працює таким чином, що поки в підрозділі немає зареєстрованих користувачів з роллю "викладач", то наукових керівників можна просто вписувати в поле, але за реєстрації такого користувача, система бачитиме викладачів і буде генерувати випадаючий список. Отже, якщо у вас виникли проблеми із внесенням інформації до поля "науковий керівник", звертайтеся до адміністратора системи - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус), поштова скринька - natali_p@zp.edu.ua, внутрішній телефон - 4-10.
Детальніше>>>

Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Згідно наказу по Університету №255 від 13.10.2020 р. про реалізацію освітнього процесу дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій з 15 жовтня по 31 грудня, Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування SCOPUS та Web of Science звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

ScienceDirect Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р. нашому університету подовжено доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus.

Книга С. Бєлікова ВИВАТ, «МАШИНКА»! Или 20 лет спустя
Приємний подарунок колективу НУ «Запорізька політехніка»! Щойно вийшла в світ і надійшла до фонду Наукової бібліотеки книга «ВИВАТ, «МАШИНКА»! Или 20 лет спустя». Книга стане в нагоді студентам, викладачам, а також усім, хто цікавиться історією університету.
Детальніше >>>

Онлайн-семінар Онлайн-семінар щодо організації перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність запозичень
24.11.2020 бібліотекою разом з навчальним та навчально-методичним відділом університету був проведений онлайн-семінар для викладачів та співробітників щодо організації перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність запозичень в системі Strike Plagiarism.
В заході прийняло участь понад 90 співробітників університету.
Переглянути матеріали семінару >>>

Книги викладачів Книги викладачів університету, видані у 2015 - 2020 рр. (до 120-ї річниці університету)
Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з книгами викладачів університету, виданими у 2015 - 2020 рр. з фонду наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка. Завітайте до ауд. 510. Там же Ви можете ознайомитись з новими надходженнями літератури.
Книги викладачів машинобудівного інституту
Книги викладачів фізико-технічного інституту
Книги викладачів економіко-гуманітарного інституту
Книги викладачів інституту інформатики та радіоелектроніки
Книги викладачів інституту управління та права

 Вебінари від Elsevier Вебінари від Elsevier (жовтень - листопад)
З 20 жовтня розпочинається осіння серія вебінарів українською мовою від Elsevier!
Мова буде йти про роботу з Scopus, ScienceDirect та іншими цифровими рішеннями для максимально ефективної дослідницької діяльності, окрема увага буде приділина болючій темі "хижацьких" неетичних публікаційних практик.
Обирайте цікаві Вам теми та реєструйтесь для участі у вебінарах на платформі BrightTALK.
Детальніше > >>

Web of Science Вебінари від компанії Clarivate (платформа Web of Science) в листопаді 2020 року
У листопаді буде лише два загальноукраїнських вебінари, початок у традиційний час 16:15. Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з техніки з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів.
4 листопада 16:15-17:15 - Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, використання
11 листопада 16:15-17:15 - Публікаційна стратегія науковця
Вісім тем протягом листопада/грудня у 45 хвилинних вебінарах російською мовою, оскільки трансляціє іде на 11 країн. Кожен вебінар повторюється 3 рази ( в розкладі час київський) протягом дня – обирайте зручний час.
Детальніше >>>

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2021 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

Центр учбової літератури Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 01.09.20 до 30.11.20 рр. користувачам наукової бібліотеки "Запорізької політехніки" надається доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 16.12.2020.
Детальніше >>>

Перелік баз даних Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів із безоплатним доступом
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті». Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/2SmF2wW, https://bit.ly/30vfQJ5

11 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 11 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як підготувати якісний силабус?
Ознайомитись з номером >>>

Доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science Доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science продовжено!
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721«Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України» нашому університету продовжено доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science
Зокрема, Scopus буде доступний до 28 лютого 2021 року, а до ресурсів Web of Science - до 31 травня 2021 року.
Бази даних доступні з усіх комп’ютерів в мережі університету.

Передплата Передплата на періодичні видання I півріччя 2021року
З 15 жовтня 2020 р. розпочата передплата на періодичні видання I півріччя 2021 року!
Завантажити та переглянути каталог видань України «Преса Поштою» можна за адресою:http://presa.ua/dlja-podpyschyka/katalogi-dlja-skachuvannja
Переглянути друковану версію каталогу видань запрошуємо до відділу комплектування наукової бібліотеки університету (к.518, 5-й корпус).
Передплата періодичних видань здійснюється як на підставі Службової, підписаної завідувачем кафедри і директором інституту, так і через заповнення онлайн-форми на сайті бібліотеки.
Заявки (оформлені службові) на передплату приймаються від кафедр та адміністративних підрозділів університету у к.518 (5-й корпус) з 8.00 - 16.00 (понеділок - п’ятниця), тел. 2-12.

Реєстр Реєстр наукових фахових видань України
Удосконалено функціонал Реєстру наукових фахових видань України
Адреса ресурсу - http://resources.ukrintei.ua/refer/search

Robotics & Computational Intelligence Robotics & Computational Intelligence від Springer Open
Springer Open представляє до вашої уваги добірку журналів відкритого доступу з робототехніки та обчислювального інтеллекту (Robotics & Computational Intelligence)
Детальніше >>>

Royal Society of Chemistry RSC Journals (Royal Society of Chemistry) - вільний доступ до нових видань з хімії!
Royal Society of Chemistry (RSC) - надає нашому університету тестовий онлайн-доступ до своїх нових видань відкритого доступу.
Королівське хімічне товариство (англ. Royal Society of Chemistry, RSC) - наукове співтовариство (професійна асоціація) Сполученого Королівства, метою якої є розвиток хімічної науки.
Детальніше >>>

Проект "Наука України: доступ до знань"
Наша бібліотека долучилася до нового корпоративного інформаційного порталу, запуск якого ініціювала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, - "Наука України: доступ до знань".
Адреса порталу: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA
Мета проекту: популяризація, підвищення рейтингу та доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України, за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Детальніше >>>


Відкритий доступ До уваги науковців: ROAD: всі ресурси відкритого доступу на одному сайті
Бета-версія ROAD (Directory of Open Access Scholarly Resources), каталогу наукових ресурсів у відкритому доступі, була запущена в грудні 2013 року. ROAD включає в себе ряд ОА-ресурсів ("Open Access"/"Відкритий доступ"), у тому числі журналів, матеріалів конференцій, монографій та інституційних репозитаріїв. Матеріали долучаються до каталогу на основі певних критеріїв - відкритий доступ до всього змісту ресурсів; ресурс складається в основному з науково-дослідних робіт; аудиторія ресурсу, в основному, дослідники та науковці. Реєстрація в системі безкоштовна.
Детальніше >>>

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


eric Інформаційний центр освітніх ресурсів ERIC!
Інформаційний центр освітніх ресурсів (ERIC - Education Resource Information Center) надає доступ до літератури та інших ресурсів у галузі освіти. База містить понад 1 300 000 записів та посилання на більше ніж 323 000 повних текстів документів з 1966 року.
Доступ за адресою: http://eric.ed.gov/

ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>Переклад сайту (Translation site)

Інституційний

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Віртуальна

Тестові

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

Блог

ScienceDirect

Газета

Національна

Бібліотечний

Видавництво

Журнал

Microsoft

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua