|
Ukrainian Researcher Publishing Workshop Elsevier
Запрошуємо до участі в одразу двох вебінарах у формі Публікаційних семінарів для українських вчених 9 та 10 жовтня 2023, організованих Видавничою компанією Ельзевір (Elsevier) та Радою молодих учених при МОН України.
9 жовтня о 15-00 - сесія для редакторів журналів щодо ролі редакторів, тем наукових досліджень, відкритого доступу, міждисциплінарних досліджень та колаборації, індексації, шляхи до визнання журналів.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_6m7OUmQASr2pp8OD2P8WRw#/registration
10 жовтня о 15-00 - сесія для українських дослідників щодо кращих практик з написання рукописів, наукових комунікацій, визначення належних журналів, кращих практик з рецензування наукових статей, інновацій в рецензуванні, тренінг з етики.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_wUIV3OoMQiqAw8LVZSI_1A#/registration
Запрошуємо до реєстрації та участі!
|
|
Незламні герої. Борці за волю України
1 жовтня – день захисників і захисниць України.
Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.
До цієї дати читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а. 513) підготував книжкову виставку «Незламні герої. Борці за волю України».
Слава захисникам і захисницям України!
|
|
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
Раді повідомити, що з 01.10.23 по 31.12.23рр. користувачам наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" поновлено доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
Мистецтво перекладу
З нагоди Дня перекладача (30 вересня) підготовлено книжкову виставку «Мистецтво перекладу».
На виставці представлені підручники з різних мов спілкування, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання.
Запрошуємо всіх до читального залу навчальної літератури (512 ауд.).
|
|
Цей дивовижний світ – бібліотека
Щорічно, 30 вересня, наша країна відзначає Всеукраїнський день бібліотек.
До цього свята Наукова бібліотека презентує книжкову виставку-привітання “Цей дивовижний світ – бібліотека!”.
У нашій бібліотеці великий та різноманітний фонд. Читачи завжди зможуть знайти потрібніу інформацію на будь-яку тему. Двері нашої бібліотеки завжди відкриті для всіх, хто прагне зустрічі з джерелами людської мудрості.
Запрошуємо! Ми працюємо для Вас!
|
|
Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців
Українська міфологія сповнена найдивовижнішими легендами, казками та міфами.
Вірування українського народу "проростають" з сивої давнини і постають скарбницею нематеріальної культури. Ми вивчали міфологію Давнього Риму, Греції чи Єгипту, а так мало знаємо про міфологію Давньої України. Це багатюща криниця мудрості та духовності.
Наукова бібліотека підготувала книжковий перегляд «Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців», де представлені найдавніші зразки народної творчості (легенди, казки та міфи), світогляд наших предків - народів Праукраїни.
Вивчаймо своє! Українська нація має свою власну міфологію. Вона цікава і вчить любити свою історію, свою культуру та свої традиції. Пишаймося українським!
Усіх зацікавлених чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).
|
|
Подих вічного болю
29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
Трагедія в Бабиному Яру – це частина історії не лише євреїв, а й всього українського народу.
У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті.
З цієї нагоди представляємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Подих вічного болю» читального залу економіко-гуманітарної літератури (а. 513).
Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!
|
|
Подорож козацькими стежками
Цього року в Україні відзначається 375-та річниця однієї з ключових подій у нашій історії. Навесні 1648 року почалося повстання під проводом Богдана Хмельницького, яке отримало назву Національно - визвольна війна українського народу (1648-1654).
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Подорож козацькими стежками».
Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу тих славетних героїчних часів козацької доби.
Всіх бажаючих запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд.514)
Детальніше: >>>
|
|
Онлайн-семінар «Створення та впорядкування профілю на платформі ORCID та інших авторських профілів»
Запрошуємо науковців, аспірантів та співробітників НУ «Запорізька політехніка» відвідати онлайн-семінар «Створення та впорядкування профілю на платформі ORCID та інших авторських профілів», який відбудеться 21 вересня о 15.00 на платформі Zoom:
Підключення до конференції Zoom за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/88194277897
Ідентифікатор конференції: 881 9427 7897
Код доступу: 2023
Семінар організовано науковою бібліотекою з метою забезпечення виконання наказу №114-а від 12 вересня 2023 року на допомогу науковцям у створенні, впорядкуванні та оновленні авторських профілів ORCID, Google Scholar, Scopus, ResearcherId ( Web of Science).
Тривалість: 1 год. 20 хв.
|
|
Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 18.07.2023.
Детальніше >>>
|
|
Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або
natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>
|
|
Спорт як діяльність, що формує характер
Фізична культура і спорт всебічно сприяють розвитку сильного духом індивідуума, адже зміцнює віру в себе і свої сили, підвищує самооцінку, розвиває волю, робить людину сильнішою як особистість. В багатьох випадках тренування тісно взаємопов'язані з подоланням своїх слабкостей, роботою на межі своїх можливостей, переоцінкою своїх цінностей і багатьма іншими речами, які загартовують характер людини.
Пропонована виставка «Спорт як діяльність, що формує характер» складається з наукових, періодичних, навчальних видань, в яких міститься інформація про необхідність розвиватися не тільки у фізичному, і навіть не тільки в інтелектуальному плані, але і як сформувати характер займаючись різними видами спорту.
Детальніше: >>>
|
|
Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>
|
|
Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>
|
|
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» щиро вітає всіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти та людяності!
Попри те, що навчальний рік в українських закладах освіти розпочинається в умовах війни, висловлюємо сподівання, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у вашому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини.
З нагоди початку нового навчального року на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5) підготовлено книжкову виставку: «Сьогодні студент-завтра спеціаліст».Читальний зал економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513) запрошує на виставку "Освіта і знання – запорука успішної долі", а читальний зал навчальної літератури (ауд. 512) запрошує на виставку "Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього".
Бажаємо щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій, мирного неба і всього найкращого!
Разом до мрії! Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!
|
|
ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>
|
|
PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>
|
|
Рядки, що з вічності звучать…
Наукова бібліотека з нагоди 167-ої річниці від дня народження Івана Франка підготувала книжковий перегляд «Рядки, що з вічності звучать…», який презентує творчий доробок автора: поезію, прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про його життя.
Іван Франко – величний український письменник, вчений європейського визнання, доктор філософії Віденського університету, славетний поет-новатор, прозаїк, перекладач, історик, громадський і політичний діяч.
Детальніше: >>>
|
|
Незалежна Україна: портрет нового часу
24 серпня – головне державне свято України – День Незалежності.
Для кожного з нас незалежність означає щось своє: бути господарем на своїй землі, захищати рідних і близьких, обирати свій шлях, творити свою вільну державу.
Сьогодні російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців… Але мужній та сміливий народ об’єднався і дає відсіч ворогу на усіх фронтах – на полі бою та у пшеничному лану, виграє інформаційну війну, має міцний голос на міжнародній арені, тримає освітній стрій, щодня лікує серця і душі, гасить полум’я і будує мости, зшиває міста, поєднує родини, працює щодня!
Попри все, українці як ніколи вірять, що перемога неодмінно буде за нами!
З Днем Незалежності України!
Дякуємо тим, хто боронить Незалежність України!
Детальніше: >>>
|
|
Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!
Шановні друзі! Щиро вітаємо вас зі святом Незалежності України!
З нагоди свята наукова бібліотека презентує книжковий перегляд «Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!»
Від усього серця бажаємо Вам, щоб всі мрії та надії здійснилися! Нехай життя завжди буде яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Нехай якнайшвидше над нашою державою засяє сонце ПЕРЕМОГИ!
|
|
23 серпня - День Державного Прапора України!
З любов’ю до України, з повагою до минулого нашого народу, ми шануємо символ вільної, демократичної України, сильної й незалежної держави – синьо-жовтий стяг.
Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
Нехай символ України – Державний прапор – осяює наш шлях та надихає до нових успіхів у добрих справах задля розвитку України!
Детальніше: >>>
|
|
Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>
|
|
Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>
|
|
Дар від видавництва «Наукова думка» НАН України
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» безоплатно отримала партію унікальної сучасної наукової літератури, випущеної як складова частина проєкту «Наукова книга» - це 31 назва, всього 48 примірників.
Проєкт Національної академії наук України «Наукова книга» - є їх найбільшим продовжуваним книжковим проєктом, який триває з 2001 року. Виконує проєкт «Наукова книга» видавництво «Наукова думка» НАН України. Усі книги проходять наукове рецензування, яке здійснюють щонайменше двоє фахівців, і ретельний багатоступеневий відбір на рівні наукової установи й відділення наук у Академії.
По мірі опрацювання ми будемо більш детально знайомити читачів з отриманими виданнями.
Детальніше: >>>
|
|
Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 31 грудня 2023 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>
|
|
Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>
|
|
Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом:
Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни.
Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням -
https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
|
|
Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>
|
|
Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>
|
|
Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний
69063,Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua
|