До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect , Scopus, Research4Life , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2023), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.



Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 18.03.2023.
Детальніше >>>

 Виставка Подорож сторінками математики
Математика сьогодні, як ніколи раніше, відіграє надзвичайно важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Без сучасної математики з її довершеним логічним і обчислювальним апаратом неможливим був би прогрес у найрізноманітніших сферах людської діяльності. Математичні закони перевірені і систематизовані.
Читальний зал навчальної технічної літератури (5 корп., ауд. 512) Наукової бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку Подорож сторінками математики, яка занурить Вас в дивовижний світ математики - цариці всіх наук.
Детальніше: >>>

 Виставка Літературний вернісаж «Парад поетів Запорізького краю»
Шановні читачі, до Всесвітнього дня поезії абонемент художньої літератури підготував для вас літературний вернісаж "Парад поетів Запорізького краю".
Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й урізноманітнити її поезією.
Запорізька земля багата на обдарованих людей. Література завжди відігравала провідну роль у духовному житті Запорізького краю. Серед представників поетичного таланту: Петро Ребро, Віра Шмига, Лариса Коваль, Пилип Юрик, Віра Коваль, Микола Білокопитов та інші. Всі вони професійні майстри слова, які своєю творчістю зробили помітний внесок у розвиток інтелектуального і художнього життя українського народу.
Детальніше: >>>

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2023 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

 Наші дарувальники Дар від Інституту енциклопедичних досліджень НАН України
До нашої бібліотеки безкоштовно надійшли наступні XXIII - XXIV томи Енциклопедії Сучасної України від Інституту енциклопедичних досліджень НАН України.
Це перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення.
Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, особах. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті.
Фонд наукових документів бібліотеки налічує всі томи енциклопедії, виданих друком на сьогодні.
Запрошуємо шановних читачів до читального залу навчальної літератури ( ауд. 512) ознайомитися з новими томами Енциклопедії Сучасної України.
Детальніше: >>>

 Наші дарувальники Дар Тіховської Тетяни Миколаївни
Висловлюємо слова вдячності нашій постійній дарувальниці Тіховській Тетяні Миколаївні за наступне авторське видання «Чужа реліквія».
Чудовий історичний роман, сторінки якого примушують відчувати трагізм минулого нашого народу, разом з героями твору чуттєво проживати всі випробування, які приготувала їм доля.
Дякуємо Вам за повагу до нашої бібліотеки. Бажаємо Вам своєю творчою майстерністю ще вище здіймати сонце української книжки. Інформація про дарувальника занесена до БД «Книги, подаровані бібліотеці».
Запрошуємо усіх, хто закоханий у художнє слово, завітати до бібліотеки ауд. 514 (ч/з абонементу художньої літератури).
Детальніше: >>>

 Віртуальна виставка Матеріалознавство на книжковій полиці! (до річниці створення кафедри «Фізичне матеріалознавство»)
До річниці кафедри «Фізичне матеріалознавство» відділ обслуговування читальних залів підготував віртуальну виставку праць викладачів з фондів Наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка".
Досягнення наукових шкіл металознавців накопичувалися внаслідок плідної праці колективу вчених Національного університету «Запорізька політехніка» з провідними металургійними та машинобудівними підприємствами нашої держави.
Співробітники кафедри добре пам`ятають основні принципи науково-педагогічної діяльності, втілюють їх у життя, чим збагачують авторитет кафедри, факультету, інституту, університету.
Переглянути виставку: >>>

 Віртуальна виставка «Шевченкіана в екслібрисах» (до 209 – річниці з дня народження Т.Г. Шевченка)
До 209 – річниці з дня народження великого українського письменника Тараса Шевченка наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» представляє вашій увазі віртуальну виставку – «Шевченкіана в екслібрисах».
Твори Тараса Григоровича Шевченка, великого поета і художника, увійшли до нетлінної скарбниці української і світової культури. Образ поета, персонажі і мотиви його шедеврів відтворені в багатьох видах і жанрах образотворчого мистецтва. Зокрема, досить майстерно виконані на шевченківську тематику книжкові знаки, які є яскравою і самобутньою сторінкою українського екслібрисного мистецтва.
Екслібрис – це книжкова мініатюра, яка засвідчує особистість книголюба, є своєрідною візитівкою його літературних уподобань. Ті бібліофіли, які обрали книжкові знаки на шевченківську тематику, безперечно, позиціонують себе вільними, патріотично налаштованими особистостями, яких об’єднує щира любов до великого Кобзаря.
Переглянути виставку: >>>

 Виставка Земля – наш спільний дім
Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Земля – наш спільний дім» у читальному залі наукової літератури ауд. 511.
Планета Земля - наш рідний дім, в якому створені умови, що сприяють існуванню і життєдіяльності людства, які відкривають безліч можливостей для їх реалізації. Треба пам'ятати: не Земля належить нам, а ми належимо Землі.
Мета виставки – привернути пильну увагу до проблем сьогодення, аби уникнути планетарної катастрофи. Наше завтра буде таким, яким ми зробимо його сьогодні.
Детальніше: >>>

 Наші дарувальники Дар Зеркаль Анастасії Вікторівни
Висловлюємо щиру подяку молодому вченому, професорці, д.е.н., доценту кафедри «Маркетингу та логістики» Зеркаль Анастасії Вікторівні , автору подарованої книги – монографії «Корпоративна культура та комерційна свідомість персоналу – інноваційні напрями розвитку підприємств».
Сподіваємося, ця книга буде корисним помічником для студентів у оволодінні знань, порадником для науковців і стане у нагоді усім тим, хто цікавиться сучасними методами управління персоналом.
Запрошуємо університетську спільноту ознайомитися з новим науковим виданням, яке знаходиться у читальній залі (ауд. 513).
Детальніше: >>>

 Виставка Герої без зброї
До Всесвітнього дня цивільної оборони представляємо до вашої уваги книжкову виставку «Герої без зброї».
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони(МОЦО), який схвалили 18 держав. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена в 1998 році.
Детальніше: >>>

 Виставка Самоцінність історії техніки
Шановні читачі!
Пропонуємо вам переглянути виставку: «Самоцінність історії техніки».
Виставка висвітлює історію виникнення та розвитку техніки: знарядь праці, технічних засобів побуту та виробництва, основні технічні винаходи та наукові відкриття в історії людства. Розвиваючись на основі досягнень науки, техніка у свою чергу стимулює наукове пізнання, забезпечує наукові дослідження. Техніка набагато старша за науку, оскільки вона виникла близько двох мільйонів років назад і довгий час розвивалася самостійно.
На виставці представлені навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, документи, в яких йдеться про розвиток техніки з найдавніших часів і до наших днів. Призначена вона для широкого кола читачів.
Детальніше: >>>

 Віртуальна виставка "Енеїда" Івана Котляревського - витоки національного відродження (225 років із часу видання)
Шановні читачі представляємо вашій увазі віртуальну виставку - ""Енеїда" Івана Котляревського - витоки національного відродження", підготовлену до 225 річниці видання твору.
Для більш детального ознайомлення з поемою "Енеїда" та іншими творами Івана Котляревського запрошуємо до абонементу художньої літератури наукової бібліотеки (а.514 ).
Переглянути виставку: >>>

 Віртуальна виставка Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи
Міжнародний день рідної мови запроваджений ЮНЕСКО ще 2000 року з метою збереження мов у світі та шанобливого ставлення до них, яких налічується близько 7000. Відтоді щорічно в нашій країні згідно з розпорядженням Президента України це свято відзначається 21 лютого.
До Міжнародного дня рідної мови і 30-річчя НДР з українського термінознавства в Запорізькій політехніці наукова бібліотека представляє віртуальну книжкову галерею академічних праць доцента Галини Сергіївни Онуфрієнко з української фахової мови, українського термінознавства, лексикографії, стилістики, лінгводидактики, риторики та мовної комунікації.
Детальніше: >>>

 Виставка Вивчайте англійську мову та будьте успішними
Шановні читачі! Пропонуємо Вашій увазі тематичну книжкову виставку «Вивчайте англійську мову та будьте успішними», яка експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.) Наукової бібліотеки університету. Виставка спрямована на популяризацію вивчення англійської мови. Матеріали виставки зацікавлять всіх, хто прагне вдосконалити або вивчити англійську мову. Почни своє життя сьогодні. Не потрібно грати з майбутнім, необхідно діяти зараз, негайно!
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала..."
Абонемент художньої літератури (5 корпус, ауд.514) до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки підготував книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала...".
Леся, котра стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.
Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачі можуть на нашому перегляді.
Запрошуємо до читання!

Віртуальна виставка Українська рідна мова - солов'їна, калинова
Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.
До цього дня читальний зал навчальної літератури підготував інтерактивний дайджест «Українська рідна мова - солов'їна, калинова» і запрошує до його перегляду.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
Шануймо і любимо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу!

Віртуальна виставка Небесна сотня: ціна свободи
20 лютого - пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
З нагоди вшанування героїв Небесної сотні читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував інтерактивний дайджест «Небесна сотня: ціна свободи»

Віртуальна виставка Тризуб - тисячолітній символ державності
Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі до Дня Державного Герба України віртуальну виставку «Тризуб - тисячолітній символ державності», яку підготували фахівці наукової бібліотеки.
19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради України був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
Герб поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.

Акція Подаруй бібліотеці українську книгу
Під такою назвою діє у нашій бібліотеці акція до Міжнародного Дня дарування книг (14 лютого).
Це свято з'явилося у 2012 році та покликане об'єднати всіх, хто любить книги.
Можливо ви маєте вдома сучасні книги українського видання та українською мовою, які вже прочитали, або маєте можливість придбати нову книгу – ПОДАРУЙТЕ ЇХ НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ!
Ми та наші читачі будуть вам дуже вдячні!
Чекаємо вас на абонементі художньої літератури НУ "Запорізька політехніка" (5 корпус, ауд.514).
Детальніше: >>>

Web of Science Вебінари Web of Science українською першого кварталу 2023 року
Цього року серія Clarivate науковцям буде кожного другого четверга кожного місяця о 16:15. Поки призначено вебінари першого кварталу. Та раз на місяць серія Research Smarter, що проходить одночасно кількома мовами.
Розклад семінарів українською за посиланням: https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine
Також щочетверга о 12:15 стаціонарна ЗУМ зустріч запитай про Web of Science з стабільними параметрами входу: https://us02web.zoom.us/j/83607483154?pwd=YndnNFhldlk1NTV2aEJQWHVweERaZz09
Пропонуємо до вашої уваги вебінари на перший квартал:
8 січня (16:15-17:15) - Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості. Реєстрація: https://shorturl.at/esWX8
26 січня (10:15-11:15) - Про фінансування наукових досліджень. Реєстрація: https://shorturl.at/vwJQX
9 лютого (16:15-17:15) - Відкритий доступ в Україні та світі. Реєстрація: https://shorturl.at/hnpIS
9 березня (16:15-17:15) - Публікаційний процес в деталях. Реєстрація: https://shorturl.at/cklRX

 Виставка Літературне сузір’я України
Друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з класичними творами української літератури, які у 2023 році святкують свої ювілеї і представлені на виставці «Літературне сузір’я України» (абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», ауд. 514).
Детальніше: >>>

 Виставки Анонс тематичних та віртуальних виставок
Шановні читачі пропонуємо до вашої уваги анонс тематичних та віртуальних виставок читальних залів та абонементів наукової бібліотеки на лютий 2023 року.
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Герої Крут – незламність духу української молоді
29 січня 2023 року виповнюється 105 років з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917-1920 роках.
З нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував віртуальну виставку «Герої Крут – незламність духу української молоді».

Книжкові виставки 22 січня - День Соборності
Шановні відвідувачі!
Читальна зала економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) пропонує відвідати книжкову виставку "Єдина духом Україна", присвячену Дню Соборності (22 січня).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Енергія - двигун всесвіту
22 грудня - День енергетика, професійне свято працівників  енергетики та електротехнічної промисловості України, день визнання заслуг працівників енергетичної промисловості в економічному розвитку, удосконалюванні й підтримці повсякденного життя населення.
Щиро дякуємо енергетикам за самовідданість і професіоналізм, який дає змогу утримувати систему в сучасних екстремальних умовах.
З нагоди цього свята наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку «Енергія - двигун всесвіту» і запрошує до її перегляду.

Книжкові виставки Сяйво новорічних свят
Шановні друзі!
Коллектив бібліотеки вітає всіх з наступаючим Різдвом Христовим та Новим роком і запрошує до абонементу художньої літератури (а.514) на книжкову виставку "Сяйво новорічних свят". Завітайте до нас за святковим настроєм!
Детальніше: >>>

Книжкові виставки Краса художнього слова в сучасній українській літературі
Шановні друзі!
Абонемент художньої літератури (ауд. 514) запрошує вас у грудні на цікаву книжкову виставку "Краса художнього слова в сучасній українській літературі".
На виставці представлені твори українських письменників - переможців літературних премій і конкурсів, які користуються любов'ю та повагою сучасного читача.
Детальніше: >>>

Книжкові виставки 6 грудня - День Збройних сил України
Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, які до останнього подиху готові захищати рідну державу. Наші воїни є прикладом незламності духу, самовідданості та віри в рідну державу, в її майбутнє.
Щиро вітаємо всіх військовослужбовців із Днем Збройних сил України. Ваша стійкість, витримка та самовіддане служіння українському народу гідне для наслідування прийдешніми поколіннями.
Бажаємо воїнам міцного здоров’я, невичерпної енергії і незламної віри, мирного неба, благополуччя, а їхнім сім’ям – героїв, які завжди повертаються додому! У читальному залі економіко– гуманітарної літератури (ауд. 513) оформлена і пропонується до перегляду книжкова виставка:«Мужність на варті миру».
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Волонтерський рух – взірець єднання нації
5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера.
Волонтерство – це одна найбільш почесних місій, яку обирають для себе люди, що прагнуть поділитися часточкою своєї душі та допомогти усім, хто потребує підтримки.
До цього дня читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а.513) підготував інтерактивний дайджест «Волонтерський рух – взірець єднання нації» і запрошує до його перегляду.
Шановні волонтери прийміть щирі вітання зі святом і слова подяки від імені кожної людини за вашу безкорисливу працю на благо процвітання добра і миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує!

Віртуальна виставка Григорій Сковорода – перлина у вінку української духовності
До 300-річчя від дня народження видатного українського письменника, просвітителя, демократа, педагога та мандрівного філософа Григорія Сковороди наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує віртуальну виставку «Григорій Сковорода – перлина у вінку української духовності».
Шановні друзі! Запрошуємо вас до нашої бібліотеки, де ви зможете поринути в літературний світ філософії Сковороди.

Інформаційний бюлетень “Анонімно чи відкрито? Як рецензувати наукові статті?
У свіжому номері бюлетеня Сергій Назаровець звертається до теми нових підходів у рецензуванні рукописів наукових статей, що розвиваються як складова відкритої науки. Ви дізнаєтесь про відкритий формат рецензування, про його складові і способи запровадження. Як рецензентам-початківцям, так і їхнім досвідченішим колегам буде корисно ознайомитися із Присягою рецензента та кількома порадами, що допоможуть поліпшити процес рецензування академічних праць.
Ознайомитись з номером >>>

Книжкові виставки 26 листопада - День пам’яті жертв голодоморів
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
До Дня пам’яті жертв Голодомору у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (а.513) розгорнуто виставку : «Пролилася в країні велика сльоза». На виставці представлені книги, документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Детальніше: >>>

Книжкові виставки 21 листопада - День Гідності та Свободи
Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.
З цієї нагоди читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а.513) презентує книжкову виставку "Україна - країна нескорених", а абонемент художньої літератури (а.514) запрошує вас на книжковий перегляд "Від слави козаків - до воїнів Майдану", де представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Почесне звання - студент!
Міжнародний день студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада.
Вітаємо всіх студентів — колишніх, теперішніх і майбутніх зі святом! Нехай Вас завжди супроводжують вдача, успіх, енергія, захоплюючі події та цікаві лекції. Бажаємо, щоб ці роки запам’яталися, як найкращі у вашому житті, минули легко та безтурботно, щоб сесія не чинила перешкод, а на іспитах завжди випадав “щасливий квиток”.
Саме від вас та ваших вчинків, залежить майбутнє України!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» з цієї нагоди презентує віртуальну виставку «Почесне звання - студент!».

Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Листопад 2022
У випуску "Як допомогти студентам й аспірантам досліджувати доброчесно?" представлено контрольні списки для наукових керівників, студентів магістратури та аспірантів, оприлюднені міжнародною командою проєкту Bridge. Йдеться про перелік дій та перевірочних питань, на які важливо звернути увагу при підготовці кваліфікаційних робіт, дисертаційних досліджень та публікацій за їх результатами й дотриманні при цьому академічної етики.
Ознайомитись з номером >>>

Книжкова виставка 150 років з дня народження Богдана Лепкого
9 листопада виповнюється 150 років від дня народження Богдана Сильверстовича Лепкого - українського письменника, історика літератури, художника, перекладача, громадсько-культурного діяча та публіциста. З цієї нагоди абонемент художньої літератури (а.514) запрошує відвідати книжкову виставку "Богдан Лепкий: грані великого таланту".
Детальніше: >>>

Віртуальна виставка Ми - українці і мова наша - українська
9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Зазвичай у цей день нагороджують кращих українських літераторів і українські видавництва, а також проводять радіодиктант національної єдності .
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» з цієї нагоди презентує віртуальну книжкову виставку «Ми - українці і мова наша - українська».
Миру Україні і Перемоги!

ScienceDirect Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>

26 випуск інфобюлетня "Що в сфері академічної доброчесності пропонує робити Рада Європи?"
У цьому бюлетені читачам пропонується повний неофіційний переклад документа, нещодавно ухваленого Комітетом міністрів Ради Європи – рекомендацій щодо реагування на поширення традиційних та нових форм обману у сфері освіти. Основна увага в ньому приділена необхідності обмеження діяльності та реклами комерційних компаній, що надають «послуги» з підготовки академічних текстів на замовлення. Підкреслюється центральна роль внутрішніх політик закладів освіти у просуванні доброчесних практик, необхідність запобігання академічному плагіату, а також необхідність гарантувати тим, хто займається викриттям проявів академічної недоброчесності.
Ознайомитись з номером >>>

Доступ до наукових та професійних рецензованих матеріалів Research4Life
Спільнота Research4Life до 31 грудня 2022 року надала безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських установ.
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом: Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>

Вебінар Веб-семінар "Функціональні можливості бази Scopus – як використовувати її потенціал"
19 жовтня об 11 годині запрошуємо всіх на веб-семінар "Функціональні можливості бази Scopus – як використовувати її потенціал"
Під час зустрічі будуть розглянуті наступні питання:
• Що таке реферативна база і що в ній можна знайти?
• Які функціональні можливості вона пропонує?
• Як шукати літературу та профілі (дослідника/установи)?
Реєстрація за посиланням: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_b-23gRxaTAmcHCVR_w0SAA

Автори та цитування у Web of Science Автори та цитування у Web of Science
Запис вебінара від Clarivate Analitics (жовтень 2022) >>>
Презентація >>>

До 90-річчя кафедр Зернини досвіду наших науковців
До 90-річчя кафедр "Технологія машинобудування" та "Металорізальних верстатів та інструментів" відділ обслуговування читальних залів підготував віртуальну виставку праць викладачів з фондів Наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка".
Детальніше: >>>

25 випуск інфобюлетня "Як уберегтися від лабетів фабрик наукових публікацій?"
Підготував черговий випуск бюлетеня фахівець-дослідник у сфері наукової комунікації пан Сергій Назаровець. Викладачі та вчені мають публікувати результати своїх досліджень у наукових журналах. Вимоги до таких публікацій зросли у всьому світі, сьогодні очікується, що більшість статей буде розміщено у гарних міжнародних виданнях. Проте, на жаль, ці очікування призвели до появи величезного тіньового ринку наукових публікацій, умови на якому встановлюють підприємці-«фабрики» наукових публікацій. Пан Сергій розповідає про деструктивну для науки діяльність цих фабрик, роз’яснює, як їх розпізнати, чому їх слід уникати і що для публікації досліджень слід робити натомість. Сподіваємось, що кількість українських клієнтів цих «фабрик» неухильно меншатиме!
Ознайомитись з номером >>>

До уваги студентів І-го курсу!
Співробітники наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» вітають вас з початком першого навчального року. На протязі всього навчання вашим помічником буде університетська бібліотека. В бібліотеці створені усі умови для забезпечення зручного та оперативного доступу до актуальної інформації.
В розпорядженні користувача бібліотеки - навчальний, науковий, художній абонементи, читальні зали: періодичних видань, навчальної літератури, наукової літератури та НТД, економіко - гуманітарної літератури та мистецтвознавства.
Запрошуємо вас приєднатися до наших груп у соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Telegram, Instagram).
Зареєструватися до бібліотеки та отримати необхідні для навчального процесу підручники та методичні вказівки ви можете на абонементі навчальної літератури ( ауд. 17, 3 корпус).
Детальніше >>>

Публікації науковців нашого вишу у Web of Science (1.01.2022 - 15.05.2022) Нові публікації науковців НУ "Запорізька політехніка" на платформі Web of Science
За період з 1.01.2022 р. по 15.05.2022 р. у Web of Science проіндексовано 18 нових публікацій наших науковців.

Серія вебінарів «Освіта у часі війни»
Команда "Ініціативи академічної доброчесності та якості освіти" прагне виразити свою підтримку та повагу закладам вищої освіти, у цей складний для України час. І саме тому розпочинає серію вебінарів «Освіта у часі війни», які покликані надати нашим освітянам знання та інструменти, які допоможуть їм впоратись із труднощами воєнного часу.
Детальніше >>>

Публікації наших науковців Публікації наших науковців в наукометричних базах за весь 2021 рік
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


eric Інформаційний центр освітніх ресурсів ERIC!
Інформаційний центр освітніх ресурсів (ERIC - Education Resource Information Center) надає доступ до літератури та інших ресурсів у галузі освіти. База містить понад 1 300 000 записів та посилання на більше ніж 323 000 повних текстів документів з 1966 року.
Доступ за адресою: http://eric.ed.gov/

ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>





Доступ

Доступ

Екскурсія

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

ScienceDirect

Газета

Національна

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua