До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: CUL Online (з 01.10.23 по 31.12.23), ScienceDirect , Scopus, Research4Life , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2024), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва Центр учбової літератури


Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

Книжкова виставка Технічна творчість
Шановні читачі, Пропонуємо вам переглянути виставку «Технічна творчість» впродовж грудня в читальній залі наукової літератури (ауд.511).
Виставка призначена для опрацювання знань про методи раціонального вирішення творчих завдань, тему винахідництва як результату технічної творчості, підхід до визначення економічної доцільності розробки і впровадження результатів технічної творчості у виробництво для студентів, аспірантів, викладачів і т. ін.

Web of Science Вебінари від Clarivate у грудні
Запрошуємо всіх на безкоштовні грудневі вебінари Clarivate українською. В Zoom, тривалість одна година, відвідування більше 90 % основного часу приносить електронний сертифікат.
7 грудня (10:15–11:15) - Автори та цитування
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_-MF-bVClRQOkt1FBwqqf1Q
27 грудня (10:15-11:15) - Research Smarter Оновлення Web of Science та InCites 2023
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_c1qGxbZtTTu_P5V4zRl3Cw
Також нагадуєм, що кожного четверга (12:15–12:35) можна підключитися до Зум сесії "Запитай про Web of Science" і поставити будь-які питання щодо WoS, журналів, авторських профілів тощо. Для тих хто бажає поставити питання треба заздалегідь заповнити анкету.
Реєстрація та/або параметри входу: https://forms.gle/gMNeUEFD9CNupMBv8

Webinar Рейтинги університетів THE і QS: визначайте й аналізуйте свої сильні сторони з допомогою Scopus і SciVal
7 грудня об 11-00 за Київським часом запрошуємо долучитися до вібінару "Рейтинги університетів THE і QS: визначайте й аналізуйте свої сильні сторони з допомогою Scopus і SciVal".
Elsevier є надійним партнером міжнародних рейтингових організацій THE і QS. Долучайтеся до нашого вебінару, щоб зрозуміти, яку роль Scopus і SciVal відіграють у рейтингах університетів і як аналізувати бібліометричні дані, що використовуються в цих рейтингах.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_YklxPdgNQEeoVyFy6w9d0w

Книжкова виставка Вітчизну прославили мужністю
6 грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних сил України. На наших військових покладена священна місія — боронити рідну землю та берегти мирне життя народу. Тому ми возвеличуємо силу української армії, її незламність, мужність та непоборність.
З великою гордістю в душі прославляємо солдат, які героїчно виконують військовий обов’язок України.
До Дня Збройних Сил України у читальному залі наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Вітчизну прославили мужністю».
Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)

Webinar Використання ідентифікаторів ROR та ORCID у науковій діяльності
5 грудня 2023 року о 12-00 за Києвом фахівці ДНТБ України проведуть вебінар щодо використання ідентифікаторів ROR та ORCID у науковій діяльності. Мова вебінару - українська. Участь - безкоштовна
Нині ця тема є надзвичайно актуальною, адже єдині відкриті системи наукової ідентифікації набули великого поширення в світі і допомагають значно спростити стандартизацію наукової діяльності.
Долучитися можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/89788574397?pwd=UUFkQVFLWm90aTBsUGp5aGJxdTk5Zz09

Книжкова виставка Справжні дива комп’ютерної графіки
Шановні читачі, до Всесвітнього дня комп`ютерної графіки Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Справжні дива комп’ютерної графіки».
Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)

Новини Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.

Виставки День пам’яті жертв голодоморів
25 листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932 -1933 років присвячена віртуальна виставка «Вогонь скорботи палає у серці» та книжкова виставка «Над пам’яттю роки не владні».
Запрошуємо до перегляду! Всіх бажаючих ближче ознайомитися з творами-ювілярами чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).

Книжкова виставка Українці – нація героїв
21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.
До Дня гідності та свободи читальний зал економіко-гуманітарної літератури підготував для вас виставку «Українці–нація героїв».
Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)

Книжкова виставка Радіоапаратура та сфери її застосування
Шановні читачі, до Дня працівників радіо, телебачення та зв`язку Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Радіоапаратура та сфери її застосування».
Щиро вітаємо колектив кафедри радіотехніки та телекомунікацій, кафедру журналістики НУ «Запорізька політехніка», зі святом і зичимо їм нових успіхів в їх професійній діяльності!
Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 31 грудня 2023 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>
Центр учбової літератури Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
Раді повідомити, що з 01.10.23 по 31.12.23рр. користувачам наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" поновлено доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>


Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 04.11.2023.
Детальніше >>>

ORCID Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>

Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>

Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>

ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>

PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>

Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>

Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>

ScienceDirect Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>

Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом: Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>

Вебінар для науковців ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни. Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням - https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>
Доступ

Доступ

Екскурсія

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

ScienceDirect

Газета

Національна

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua