До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect , Scopus, Research4Life , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2024), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.


Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

Віртуальна виставка Сила незламного духу
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.
Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.
До цієї дати бібліотека підготувала віртуальну виставку «Сила незламного духу»

Віртуальна виставка Тризуб - оберіг України
19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради України №2137-XII був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба.     
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку «Тризуб - оберіг України», підготовлену бібліотекою до цієї дати.

Віртуальна виставка
15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану.
Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан… синонім справжнього людського лиха, справжнього пекла.
До цього дня бібліотека підготувала тематичний дайжест «В пеклі Афгану»

Віртуальна виставка Програмуємо з легкістю
14 лютого – День комп'ютерника. Це неофіційне свято, яке широко відзначається в професійному світі. Саме 14 лютого 1946 науковому світу і всім зацікавленим був продемонстрований перший реально працюючий електронний комп'ютер.
Програміст – це фахівець, що володіє аналітичним складом розуму, гарною пам'яттю, здатністю вести складні математичні розрахунки, об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.
До Дня комп'ютерника бібліотека підготувала віртуальну виставку «Програмуємо з легкістю»

Книжкова виставка Будь сучасним! Читай українське! Даруй українською!
Наукова бібліотека представляє книжковий перегляд-бенефіс до Міжнародного дня дарування книг та з нагоди Дня народження нашої найактивнішої дарувальниці - старшої викладачки кафедри «Іноземна філологія та переклад» Войтенко Світлани Володимирівни.
Щиро дякуємо за подарунки та вітаємо Світлану Володимирівну з Днем народження! Бажаємо благополуччя, оптимізму і гармонії!
Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)

Віртуальна виставка Коштовний скарб народу
14 лютого – Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
У кожного книголюба вдома є книги, які вже прочитані, і ці книги можуть принести радість ще багатьом шанувальникам читання, тож запрошуємо Вас поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням та чекають на новинки. Кожен книжковий дар важливий для нас, адже він дає можливість продовжити життя книгам, які будуть знову і знову радувати користувачів!
До Міжнародного дня дарування книг бібліотека підготувала віртуальну виставку «Коштовний скарб народу»
Щиро Вам вдячні за подарунки!

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 19.01.2024.
Детальніше >>>

Віртуальна виставка Фантазії не має меж: карбування, кування, лиття
Художня обробка металу є практичною основою розвитку дизайнерського мислення та формування дизайнерських умінь і навичок у процесі виробничого навчання майбутніх фахівців.
Наукова бібліотека підготувала тематичний дайджест «Фантазії немає меж», метою якого є своєрідне ознайомлення з матеріалом, у якому дається основна термінологія та розкривається сутність процесів, пов'язаних із виробництвом художніх виробів, а також наведені приклади творчості відомих художників та народних умільців.

Віртуальна виставка Ці слабкі - сильні жінки
11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчаток у науці.
До цього дня бібліотека підготувала тематичний дайжест «Ці слабкі - сильні жінки»
Cамі найпривабливіші та найталановитіші жінки працюють в НУ «Запорізька політехніка», які професійно займаються науковими дослідженнями і мають активну позицію у популяризації науки, приумножуючи славне ім`я університету. Наукова бібліотека щиро вітає з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці! Бажаємо прекрасній та розумній половинці нових творчих звершень та подальших успіхів на ниві науки та освіти!

Web of Science Вебінари від Clarivate у лютому
Запрошуємо всіх на безкоштовні вебінари Clarivate українською.
1 лютого (16:15–17:15) - Базові можливості Web of Science для наукової діяльності
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_cl67NoBlT3e_udZ6trGd0g
8 лютого (10:15–11:15) - Світ журналів: хороші, погані та хижацькі
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_yfp-CZPBQuau8efzvfphhw
15 лютого (10:15–11:15) - Відкритий доступ
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_V3wiRv_ITAOtclQ-lMqDWQg
22 лютого (10:15–11:15) - Оцінка міжнародної співпраці
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_yAShWvAqTC-_LzUt3GYXQA
29 лютого (10:15–11:15) - Підтримка чесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_93p571xARxq_VUZgkfiihA

Віртуальна виставка Голокост – шрам на серці людства
27 січня увесь світ вшановує пам’ять про умисно винищених під час Другої світової війни євреїв і представників інших нацменшин.
Цього дня, українці разом зі світовою спільнотою згадують невинно страчених у газових камерах, виснажених голодом та примусовою працею, загиблих в урочищі Бабин Яр, яке було місцем масових розстрілів.
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував тематичний дайджест «Голокост – шрам на серці людства»

Віртуальна виставка Герої Крут – незламність духу української молоді
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
З нагоди вшанування пам‘яті Героїв Крут читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував віртуальну виставку «Герої Крут – незламність духу української молоді»

Книжкова виставка День Соборності України
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
До дня Соборності України пропонуємо переглянути книжкову виставку «Сила нації - в її єдності», розгорнуту в читальному залі наукової бібліотеки (ауд. 513) та книжкову виставку «Єдина духом Україна», представлену на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5).

Книжкова виставка Він так любив людей, що сяяв весь зорею
На абонементі художньої літератури (ауд.514) експонується книжкова виставка-портрет «Він так любив людей, що сяяв весь зорею», присвячена 190 - річчу від дня народження українського поета, перекладача, лікаря та громадського діяча Степана Васильовича Руданського.
До вашої уваги публікації, переклади, художні твори письменника: лірична поезія, співомовки, гуморески, анекдоти та балади.
Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)

Рекомендації Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях
30 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань етики, на якому були затверджені Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Ознайомитись із повним текстом можна за посиланням: https://bit.ly/3T8iKiW

Новини Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 31 грудня 2023 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

ORCID Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>

Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>

Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>

ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>

PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>

Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>

Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>

ScienceDirect Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>

Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом: Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>

Вебінар для науковців ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни. Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням - https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>
Доступ

Доступ

Екскурсія

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

ScienceDirect

Газета

Національна

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua