До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect , Scopus, Research4Life , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2024), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.


Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!
До 95-річчя від дня народження українського письменника та громадського діяча Романа Іваничука наукова бібліотека підготувала книжково-тематичну виставку-портрет «А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!» .
Відвідавши виставку, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.
Всіх бажаючих ознайомитися з творчістю геніального письменника Романа Іваничука запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514).

Сила наукового передбачення
Вітаємо викладачів та студентів з Днем науки!
Це свято об’єднує всіх, хто своєю працею і творчістю робить вагомий внесок у розвиток науки, техніки та освіти.
Бажаємо всім невичерпної енергії, творчих успіхів, нових наукових відкриттів та досягнень та запрошуємо переглянути віртуальну виставку «Сила наукового передбачення»!

Мережі для навчання та спілкування
17 травня, відзначають Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства (World Telecommunication and Information Society Day). Його святкують з 2006 року.
Сьогодні своє професійне свято відзначають всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, веб-дизайнери, редактори інтернет-видань. А разом з ними - всі без винятку люди, чия діяльність нерозривно пов`язана із сферою інформаційних технологій.
У зв’язку з цим бібліотека підготувала книжкову виставку «Мережі для навчання та спілкування».
То ж, запрошуємо до перегляду до зали навчальної літератури (ауд. 512).

Таємничі коди предків
У третій четвер травня, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, вдягає вишиванку.
Шановні читачі, з нагоди свята на абонементі художньої літератури відкрито книжкову виставку «Таємничі коди предків», де представлено книги та журнали з фондів нашої бібліотеки.
Запрошуємо всіх до абонементу художньої літератури для ознайомлення з матеріалами експозиції (ауд. 514) та пропонуємо переглянути віртуальний огляд нашої книжкової виставки!

Міцна сім'я – міцна держава
15 травня святкується Міжнародний день сім'ї.
З нагоди святкування Міжнародного дня сім'ї, пропонуємо переглянути книжкову виставку: «Міцна сім'я – міцна держава».
Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).

Мрійник та симфоніст української прози
До 175-річчя від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка) наукова бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку «Мрійник та симфоніст української прози». На ній представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Запрошуємо до перегляду! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514).

Війні немає забуття
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні презентуємо тематичну книжкову виставку – «Війні немає забуття».
Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).

Благословення сходить із небес! Христос воскрес!
Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановане християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.
Святу Великодня присвячено тематичний перегляд «Благословення сходить із небес! Христос воскрес!» , на якому представлено видання із фондів бібліотеки, які висвітлюють національні особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї та обряди, пов’язані з цим святом.
Окремий розділ виставки присвячений мистецтву писанкарства, адже писанки для українців є не тільки символом життя, добра, надії, але й магічним оберегом нації, її філософії та культури.
Вітаємо всіх із Воскресінням Христовим та запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514) для ознайомлення з матеріалами книжкового перегляду!

Web of Science Вебінари від Clarivate у травні
У травні 2024 року відбудеться чергова серія вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
2 травня (10:15–11:15 ) - Hot Topics Оновлення у авторському профілю у Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Wg8XWjYFReej3ZXJMmSVTA
9 травня (10:15–11:15) - Оформлення статті за форматом журналу з EndNote
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_hyRVKcwcR126bb4pj5GrsQ
16 травня (10:15–11:15) - Повний цикл наукового дослідження з ресурсами Clarivate
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN__qdTsXFNTKSJ29ibmPOBEQ
23 травня (10:15–11:15) - Відповідальний академічний штучний інтелект для дослідників Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_qXKcTYjBRdCq7K6jNzDjgg

Серед приоритетів - безпека
До дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Серед приоритетів - безпека».
Бажаючих ознайомитися запрошуємо в читальний зал наукової літератури (5 корпус, ауд.511).

 Віртуальна виставка До дня пам’яті Чорнобильської трагедії
В історії Українського народу є чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Українським Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху на Чорнобильській АЕС.
Чорнобиль для українців – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків людей, понад 10 відсотків території сучасної України, що зазнала прямого радіаційного ураження. Аварія на Чорнобильській АЕС вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.
Наукова бібліотека до дня пам’яті Чорнобильської трагедії підготувала виставки «Чорнобиль — в серці України, а тінь його — по всій землі» та «Полин-зоря, що обпалила світ».

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2024 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 19.01.2024.
Детальніше >>>

Рекомендації Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях
30 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань етики, на якому були затверджені Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Ознайомитись із повним текстом можна за посиланням: https://bit.ly/3T8iKiW

Новини Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.

ORCID Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>

Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>

Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>

ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>

PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>

Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>

Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>

ScienceDirect Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>

Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом: Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>

Вебінар для науковців ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни. Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням - https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>
Доступ

Доступ

Екскурсія

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

ScienceDirect

Газета

Національна

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua