До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect , Scopus, Research4Life , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online, PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.


День знань Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» щиро вітає всіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти та людяності!
Попри те, що навчальний рік в українських закладах освіти розпочинається в умовах війни, висловлюємо сподівання, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у вашому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини.
З нагоди початку нового навчального року читальний зал навчальної літератури (ауд. 512) запрошує на виставку «Освіта – крок у майбутнє», а читальний зал наукової літератури (ауд. 511) запрошує на виставку «Вища освіта – крок до здійснення ваших мрій» .
Бажаємо щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій, мирного неба і всього найкращого!
Разом до мрії! Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!

Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

 Книжкова виставка Сьогодні наука – завтра винахід
В Україні дату професійного свята працівників машинобудування і приладобудування встановлено на четверту неділю вересня згідно з Указом Президента України «Про День машинобудівника» від 8 вересня 1993 року, тобто 22 вересня.
З нагоди свята Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Сьогодні наука – завтра винахід».
Запрошуємо вас до перегляду (ауд. 511, корпус 5)!

 Книжкова виставка Літературні обрії Михайла Коцюбинського
З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» організувала тематичний книжковий перегляд «Літературні обрії Михайла Коцюбинського».
В експозиції представлені багатотомні та окремі видання творів письменника та документи про його творчий і життєвий шлях.
Запрошуємо до перегляду (ауд. 514, корпус 5)!

 Книжкова виставка У житті та спорті
14 вересня - День фізичної культури і спорту України.
Роль спорту в житті людини є найголовнішим атрибутом в способі життя людей, які стежать за здоров’ям і хочуть зберегти свою красу та привабливість тіла на довгі роки. Займаючись спортом, Ви не тільки отримаєте струнку та красиву фігуру, але й добре здоров’я. Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики.
З нагоди свята Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «У житті та спорті».
Запрошуємо переглянути виставку до читального залу (ауд. 511, корпус 5)!

 Книжкова виставка Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник
До 130-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера та письменника Олександра Довженко наукова бібліотека підготувала тематичний перегляд «Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник» .
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).

 Книжкова виставка Лицар української письменності
9 вересня відзначається 255-ти річний ювілей з нагоди дня народження видатного діяча української культури, першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського.
До цієї дати наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Лицар української письменності» .
В експозиції представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).
Люби рідне! Читай українське!

Web of Science Вебінари від Clarivate у вересні
Запрошуємо на чергову серію вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
12 вересня (10:15–10:45 ) - Визначення нових тем у InCites B&A за допомогою Research Horizon Navigator
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_iZ7vomBwTIWpT3pM7dyupg
13 вересня (10:15–10:45 ) - Досліджуйте еффективніше з Web of Science Research Assistant
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_FwXHM596Sz-SDMNPALbnlg
19 вересня (10:15–11:15 ) - Згадуючи олімпіаду: здобутки наукові та спортивні
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_fFdxQcrkTzqFAI5IPoJnTA
26 вересня (10:15–11:15 ) - Демонстрація ваших здобутків за допомогою профілів дослідників у Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_wWdjxLxMRd6b2r_x4OWXqg

 Віртуальна виставка Магічний сплав факту і творчості
До 100-річчя від дня народження українського письменника Павла Загребельного наукова бібліотека підготувала віртуальну книжкову виставку «Магічний сплав факту і творчості». На ній представлені твори письменника та книги, присвячені життю та творчості автора.
Павло Архипович Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Його талант і майстерність слова визнали у багатьох країнах світу, а твори давно стали класикою не тільки української, але й світової літератури.
Запрошуємо до перегляду! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514).

 Віртуальна виставка Моя земля - це незалежна Україна
24 серпня Україна святкує День Незалежності! 33 роки тому на світових просторах з’явилася нова молода держава — незалежна Україна, і почала власний шлях розвитку, який набув визнання усіх країн. Сьогодні, 24 серпня 2024 року,  ми вимушені відзначати наше головне державне свято в умовах війни. Але ми будемо жити, боротися, працювати і відновлювати нашу країну. Віримо в нашу Перемогу, в тріумф розуму та справедливості, у те, що Україна, немов казковий птах Фенікс, відродиться з попелу і, оновлена, стане ще гарнішою, яскравішою та успішнішою.
Запрошуємо переглянути книжкову виставку - панораму «Моя незалежна країна – вільна, сильна Україна!» та віртуальну виставку «Моя земля – це незалежна Україна».

 Віртуальна виставка Прапор - святиня народу
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий прапор. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.
Наукова бібліотека до цієї дати підготувала віртуальну виставку «Прапор - святиня народу».

Відродження міст – відродження держави
Свято, яке є втіленням вдячності та поваги до людей, чиї руки формують міста і створюють комфорт нашого оточення, – це День будівельника України, традиційно відзначається другої неділі серпня, свято випадає на 11 серпня. Цей день є особливим для працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» вітає співробітників факультету будівництва, архітектури та дизайну і з нагоди свята пропонуємо переглянути книжкову виставку «Відродження міст – відродження держави».
Приємного перегляду!

Будівничий духовного відродження України
У серпні цього року минає 205 років від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша. З цієї нагоди на абонементі художньої літератури (ауд. 514) відкрито книжкову виставку «Будівничий духовного відродження України», на якій експонуються твори відомого українського прозаїка, поета, драматурга, історика.
Бажаєте більше дізнатись про цю неординарну особистість? Тоді вам до нас!

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2024 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 15.08.2024.
Детальніше >>>

Рекомендації Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях
30 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань етики, на якому були затверджені Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Ознайомитись із повним текстом можна за посиланням: https://bit.ly/3T8iKiW

Новини Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.

ORCID Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>

Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>

Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>

ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>

PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>

Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>

Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>

ScienceDirect Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>

Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом: Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>

Вебінар для науковців ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни. Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням - https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України

PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>




Доступ

Доступ

Екскурсія

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

ScienceDirect

Газета

Національна

Енциклопедія

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 9.00 до 16.00
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua