Незламні герої. Борці за волю України

  

   1 жовтня – день захисників і захисниць України.

Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини.
День захисників і захисниць України ― це не лише день військових, тому що захищають нашу країну і цивільні люди, і волонтери, і медики.
До речі, цьогоріч у серпні Президент України відзначив нагородами навіть дітей, які допомагали дорослим захищати Україну від російської навали.

Слава захисникам і захисницям України!

Запрошуємо на виставку "Незламні герої. Борці за волю України" у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)


Мистецтво перекладу

"Переклад – один з найбільш важливих
і найбільш суттєвих засобів спілкування між людьми"

Й. В. Гете

  

   З нагоди Дня перекладача (30 вересня) підготовлено книжкову виставку «Мистецтво перекладу».
На виставці представлені підручники з різних мов спілкування, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання.
Нинішній етап розвитку міжнародних зв’язків України з зарубіжними партнерами вимагає якісно нового підходу не тільки до вирішення непростих проблем співробітництва, а й до підготовки висококласних фахівців у сфері міжмовної масової комунікації.
Всі умови для професійного розвитку є, так що, чекаємо на Вас!

Запрошуємо всіх до читального залу навчальної літератури (512 ауд.)


Цей дивовижний світ – бібліотека

  

   Щорічно, 30 вересня, наша країна відзначає Всеукраїнський день бібліотек.

До цього свята Наукова бібліотека презентує книжкову виставку-привітання “Цей дивовижний світ – бібліотека!”. У нашій бібліотеці великий та різноманітний фонд. Читачи завжди зможуть знайти потрібніу інформацію на будь-яку тему. Двері нашої бібліотеки завжди відкриті для всіх, хто прагне зустрічі з джерелами людської мудрості.

Запрошуємо! Ми працюємо для Вас!


Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців

  

   Українська міфологія сповнена найдивовижнішими легендами, казками та міфами.
Вірування українського народу "проростають" з сивої давнини і постають скарбницею нематеріальної культури. Ми вивчали міфологію Давнього Риму, Греції чи Єгипту, а так мало знаємо про міфологію Давньої України. Це багатюща криниця мудрості та духовності.
Наукова бібліотека підготувала книжковий перегляд «Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців», де представлені найдавніші зразки народної творчості (легенди, казки та міфи), світогляд наших предків - народів Праукраїни.
Вивчаймо своє! Українська нація має свою власну міфологію. Вона цікава і вчить любити свою історію, свою культуру та свої традиції.
Пишаймося українським!

Усіх зацікавлених чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).


Машинобудування та нові технології

"Науковці вивчають світ яким він є;
інженери створюють світ, якого раніше не було

Теодор фон Карман

  

   Шановні читачі, до Дня машинобудівника читальний зал наукової літератури підготував для вас перегляд «Машинобудування та нові технології».
Високі технології - технології, розроблені на основі новітніх наукових знань, за своїм технічним рівнем перевищують кращі вітчизняні та іноземні аналоги і спроможні забезпечити передові позиції на світовому ринку наукомісткої продукції. (Закон України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій №143-V»).
Перегляд включає наукові, навчальні та періодичні видання, в яких йдеться про виявлення шляхів раціонального використання наявних ресурсів, правильного визначення виробничого потенціалу машинобудівної галузі й можливості використовувати нові технології, що є одним з основних показників її конкурентоздатності, інтелектуального розвитку держави й її економічної стабільності.

Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (ауд. 511)


Подорож козацькими стежками

  

   Цього року в Україні відзначається 375-та річниця однієї з ключових подій у нашій історії. Навесні 1648 року почалося повстання під проводом Богдана Хмельницького, яке отримало назву Національно - визвольна війна українського народу (1648-1654).
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Подорож козацькими стежками».
Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу тих славетних героїчних часів козацької доби.

Всіх бажаючих запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд.514)


Спорт як діяльність, що формує характер

  

   Фізична культура і спорт всебічно сприяють розвитку сильного духом індивідуума, адже зміцнює віру в себе і свої сили, підвищує самооцінку, розвиває волю, робить людину сильнішою як особистість. В багатьох випадках тренування тісно взаємопов'язані з подоланням своїх слабкостей, роботою на межі своїх можливостей, переоцінкою своїх цінностей і багатьма іншими речами, які загартовують характер людини.
Пропонована виставка «Спорт як діяльність, що формує характер» складається з наукових, періодичних, навчальних видань, в яких міститься інформація про необхідність розвиватися не тільки у фізичному, і навіть не тільки в інтелектуальному плані, але і як сформувати характер займаючись різними видами спорту.

Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (ауд. 511)


Сьогодні студент - завтра спеціаліст

  

   Вітаємо з початком нового навчального року!
З нагоди початку нового навчального року на абонементі наукової літератури НУ «Запорізька політехніка» підготовлено книжкову виставку: «Сьогодні студент-завтра спеціаліст». На виставці представлені підручники майже з усіх дисциплін, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання. Виставка пропонує літературу, що допоможе поглибити або перевірити свої знання з української мови, історії України, математики та інших предметів.

Запрошуємо до абонементу наукової літератури (ауд.251-5) ознайомитись з виставкою.


Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього

  

   Ось і настав цей день 1 вересня! День знань і старту нового навчального року. Хочеться щоб цей день не був причиною печалі, а запам’ятався довгоочікуваними добрими зустрічами, новими цікавими знайомствами. Й нехай скоріше повернеться до нас дзвінкий сміх на перервах, а не сигнали повітряної тривоги.
Віримо в Україну, віримо в ЗСУ!
Запрошуємо на виставку "Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього" у читальний зал навчальної літератури (ауд.512) !


Освіта і знання – запорука успішної долі

  

   Незважаючи на повномасштабну війну росії проти України ми традиційно розпочинаємо новий навчальний рік.
День знань – це справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності, це особливий день для всіх, хто має відношення до сфери освіти, та тих, хто невпинно здобуває нові знання, це початок нового етапу в плідній роботі викладачів та осягнення студентами законів науки та суспільного життя, дивного світу знань і відкриттів, це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового і невідомого.
Щиро вітаємо вас з Днем знань!
Запрошуємо на виставку "Освіта і знання – запорука успішної долі" у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)!


Рядки, що з вічності звучать…

  

   Наукова бібліотека з нагоди 167-ої річниці від дня народження Івана Франка підготувала книжковий перегляд «Рядки, що з вічності звучать…», який презентує творчий доробок автора: поезію, прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про його життя. Іван Франко – величний український письменник, вчений європейського визнання, доктор філософії Віденського університету, славетний поет-новатор, прозаїк, перекладач, історик, громадський і політичний діяч. Літературна спадщина такої геніальної особистості є золотим фондом України. Його твори вчать нас думати, розуміти та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення. Кожен твір письменника – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

Усіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (514 ауд.)


Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!

"Мрія одна – мирна незалежна Україна!
Вишита колоссям і калиною,
Зветься веселково – Україною
Земле зачарована моя."

О. Богачук

  

   24 серпня – головне державне свято України – День Незалежності. Для кожного з нас незалежність означає щось своє: бути господарем на своїй землі, захищати рідних і близьких, обирати свій шлях, творити свою вільну державу. Сьогодні російські окупанти намагаються позбавити Україну найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців… Але мужній та сміливий народ об’єднався і дає відсіч ворогу на усіх фронтах – на полі бою та у пшеничному лану, виграє інформаційну війну, має міцний голос на міжнародній арені, тримає освітній стрій, щодня лікує серця і душі, гасить полум’я і будує мости, зшиває міста, поєднує родини, працює щодня!
Попри все українці як ніколи вірять, що перемога неодмінно буде за нами!
З Днем Незалежності України!
З нагоди свята наукова бібліотека презентує книжковий перегляд «Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!».

Запрошуємо всіх до абонементу художньої літератури (514 ауд.)


Повелителі вогню - металурги

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Повелителі вогню - металурги», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
16 липня в Україні відзначається День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Професія металург вимагає міцного гарту, великих знань і досвіду. Кожна робоча зміна - це бризки розпеченого металу, вогонь, шлак, шум. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Металурги і гірники – це гордість України.

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Конституція України - фундамент державності і законності

  

   28 червня, в Україні традиційно відзначають День Конституції.
До Дня Конституції бібліотека ( ауд.513 ) підготувала тематичну виставку «Конституція України - фундамент державності і законності».
Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі.
Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо пам’ятати про це.


Чорна рада

  

   360 років тому 27-28 червня відбулася чорна рада – знакова історична подія для України. До цієї дати бібліотека (ауд. 514) підготувала виставку однієї книги Пантелеймона Куліша «Чорна рада».
Це перший історичний роман в українській художній літературі. «Чорна рада» - козацька сага про лицарську звитягу, людську підлість і любов. У творі П. Куліш порушує найболючіші питання для української нації - незалежність, влада, національне відродження.
Історія будь-якої країни - це імена і події. Читайте роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада». Знай свою історію! Читай українське! Люби українське!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Україна моя вишивана

"Бережи українське –
носи вишиванку!"

Ліна Костенко

  

   До Всесвітнього дня вишиванки бібліотека ( ауд.514 ) підготувала виставку-інсталяцію «Україна моя вишивана». Пропонуємо читачам добірку книжок, що знайомлять з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків та орнаментів вишиванок різних регіонів України.
Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Нехай усіх нас, українців, об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Отаман вільного козацтва

  

   У травні виповнюється 150 років з дня народження останнього Гетьмана України Павла Скоропадського. Ця постать нерозривно пов'язана з Визвольними змаганнями 1917–1920-х років. У 1918 році Гетьман очолив Українську Державу та за 7 з половиною місяців здійснив низку реформ, особливо в сфері культури, науки та освіти.
До 150-річчя від дня народження Павла Скоропадського пропонуємо ознайомитись з тематичною виставкою «Отаман вільного козацтва».

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Ти і я - одна родина. Ми з тобою - Україна

"Сім’я – це суспільство в мініатюрі,
від цілісності якого залежить безпека
всього великого людського суспільства""

Фелікс Адлер

  

   15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році.
До Міжнародного дня сім’ї читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) запрошує переглянути книжкову виставку «Ти і я - одна родина. Ми з тобою - Україна».
З сім’ї розпочинається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина.
Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Сім’я – завжди була і залишається осередком любові, цінностей, збереження духовних і культурних традицій нації.

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


За все, що маю, мамо, дякую тобі!

"Мамо моя рідна і єдина,
Ластівко добра і теплоти,
Я для тебе був і є дитина,
І для мене найдорожча ти"

Віктор Геращенко

  

   Друга неділя травня – День матері. Це свято – найкраща можливість нагадати мамі , як сильно ми любимо і цінуємо її.
Абонемент художньої літератури (ауд. 514) до цього свята підготував виставку-етюд «За все, що маю, мамо, дякую тобі», де чекають на вас твори українських поетів та письменників, у яких з величезною ніжністю та любов'ю оспівується найрідніша у світі людина - Мати.

Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки. Читайте та насолоджуйтесь прекрасними художніми творами!


Вивчай Європу – змінюй Україну!

  

   Із 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
З нагоди святкування Дня Європи абонемент наукової літератури ( ауд. 251-5 ) запрошує всіх переглянути книжкову виставку: «Вивчай Європу – змінюй Україну!»
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури (ауд.251-5).


Їх подвиги в пам’яті вічні

  

   Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини,
До Дня пам'яті та примирення та 78-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні абонемент художньої літератури підготував виставку-вшанування «Їх подвиги в пам’яті вічні».
Пам’ятаємо безсмертний подвиг кожного, хто боронив та боронить кордони нашої держави!
Слава захисникам України!
Вічна пам’ять загиблим воїнам!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Час минає, пам'ять залишається

  

   8-9 травня Україна разом з Європою вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом.
Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А 8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.
До Дня пам’яті та примирення пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою «Час минає, пам'ять залишається».

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Психолог - професія сучасності

  

   23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога. Всіх психологів вітаємо з їх професійним святом та пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою : «Психолог - професія сучасності» у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
Життя людини дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, в той же час, приносити багато клопоту та неприємностей. Іноді людині важко утримати тягар усіх проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше – своє здоров’я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців, психологів.

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Книги – перлини людських думок

  

   23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.
З нагоди святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, читальний зал наукової бібліотеки (ауд. 513) пропонує переглянути книжкову виставку: «Книги – перлини людських думок» .
Книга – це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, однак саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес. Саме за допомогою читання можливо відкрити завісу майбутнього, збагнути красу сьогодення та осягнути мудрість минулого…

Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


На сторожі безпеки

"Людина - коваль свого щастя.
саме від людини, її мудрості, характеру,
вміння, відданості справі"

В. Попков

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «На сторожі безпеки», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
Найвищою потребою людини є духовний розвиток, що спонукає її дбати не лише про безпеку свою та близьких, а й про безпеку наступних поколінь і всього живого на Землі.
Рівень особистої безпеки залежить насамперед від самої людини: як вона вміє передбачати небезпеки й уникати їх, раціонально діяти у небезпечній ситуації.

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Олесь Гончар - великий талант України

"Дякую Богові, що дав
мені народитися українцем"

Олесь Гончар

  

   Шановні друзі! Абонемент художньої літератури НУ «Запорізька політехніка» запрошує вас відвідати виставку-портрет «Олесь Гончар - великий талант України» до дня народження великого українського письменника.
3 квітня вся Україна відзначатиме 105-річчя Великого українця, людини світу і чарівного Дніпра, совісті і світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, літературознавця, борця за мир і людські права.
Олесь Гончар прожив багате на події і творчі злети життя, у найнесприятливіших обставинах відстоював гуманізм і українську ідентичність. Пройшов Другу світову війну. Він 12 років очолював Спілку письменників України — і на високій посаді не мирився із владою, вказуючи на придушення державотворення та ігнорування проблем пересічних українців.
Творчість Олеся Гончара відома й ушанована в усьому світі. Його твори перекладено більш як 40 мовами.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з творчістю геніального українського письменника до абонементу художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Спорт – стиль життя

  

   Шановні читачі! Запрошуємо вас переглянути книжкову виставку: «Спорт – стиль життя» в читальному залі наукової літератури (ауд.511).
Спорт – це чудовий світ руху, відкритий для кожного. Світ, який дозволяє людині проявити свої найкращі якості, розкриває широкі можливості для демонстрації здібностей та талантів. Напружена праця, щоденні тренування, величезні навантаження загартовують спортсмена фізично та духовно, розвивають силу та витривалість, спритність та швидкість, виховують мужність та відвагу.
Тому заняття спортом стали загальноприйнятим засобом вдосконалення особистості людини.
На виставці, присвяченій Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку (06.04.23), представлені посібники, наукові та періодичні видання, в яких міститься інформація про історію, теорію спорту та досягнення відомих спортсменів та спортсменів і викладачів НУ «Запорізька політехніка».

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Здоровий спосіб життя
до Всесвітнього дня здоров’я

"Добути і зберегти своє здоров’я
може тільки сама людина"

М. Амосов

  

   «Доброго здоров’я!» - так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статусу Всесвітньої організації охорони здоров’я. Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів.

Запрошуємо до абонементу наукової літератури (ауд.251-5) ознайомитись з виставкою.


Подорож сторінками математики

"Що вмієте, того не забувайте,
не вмієте, того навчайтесь"

Володимир Мономах

  

   Математика сьогодні, як ніколи раніше, відіграє надзвичайно важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Без сучасної математики з її довершеним логічним і обчислювальним апаратом неможливим був би прогрес у найрізноманітніших сферах людської діяльності. Математичні закони перевірені і систематизовані.
Читальний зал навчальної технічної літератури (5 корп., ауд. 512) Наукової бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку Подорож сторінками математики, яка занурить Вас в дивовижний світ математики - цариці всіх наук.

Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (ауд. 512).


Літературний вернісаж «Парад поетів Запорізького краю»

"Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі…"

Ліна Костенко

  

   Шановні читачі, до Всесвітнього дня поезії абонемент художньої літератури підготував для вас літературний вернісаж "Парад поетів Запорізького краю".
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі… » Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й урізноманітнити її поезією.
Запорізька земля багата на обдарованих людей. Література завжди відігравала провідну роль у духовному житті Запорізького краю. Серед представників поетичного таланту: Петро Ребро, Віра Шмига, Лариса Коваль, Пилип Юрик, Віра Коваль, Микола Білокопитов та інші. Всі вони професійні майстри слова, які своєю творчістю зробили помітний внесок у розвиток інтелектуального і художнього життя українського народу.

Запрошуємо на знайомство з творчістю поетів Запорізького краю до абонементу художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Земля – наш спільний дім

 

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Земля – наш спільний дім» у читальному залі наукової літератури ауд. 511.
Планета Земля - наш рідний дім, в якому створені умови, що сприяють існуванню і життєдіяльності людства, які відкривають безліч можливостей для їх реалізації. Треба пам'ятати: не Земля належить нам, а ми належимо Землі.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
Мета виставки – привернути пильну увагу до проблем сьогодення, аби уникнути планетарної катастрофи. Наше завтра буде таким, яким ми зробимо його сьогодні.
На виставці ви можете знайти періодичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання історико-методологічних аспектів землезнавста; будови та організації географічної оболонки (Оселі Людини); проблеми глобальної екології.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Герої без зброї

Запобігти, попередити, врятувати -
головне завдання Цивільного Захисту!

  

   «Герої без зброї» - книжкова виставка до Всесвітнього дня цивільної оборони представлена до вашої уваги у березні на абонементі наукової літератури бібліотеки (ауд. 251-5).
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони(МОЦО), який схвалили 18 держав. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена в 1998 році.

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури ауд. 251-5!


Самоцінність історії техніки

 

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо вам переглянути виставку: «Самоцінність історії техніки».
Виставка висвітлює історію виникнення та розвитку техніки: знарядь праці, технічних засобів побуту та виробництва, основні технічні винаходи та наукові відкриття в історії людства. Розвиваючись на основі досягнень науки, техніка у свою чергу стимулює наукове пізнання, забезпечує наукові дослідження. Техніка набагато старша за науку, оскільки вона виникла близько двох мільйонів років назад і довгий час розвивалася самостійно. Ми виявляємо техніку у всі часи, доступні нашій історичній пам'яті.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
На виставці представлені навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, документи, в яких йдеться про розвиток техніки з найдавніших часів і до наших днів. Призначена вона для широкого кола читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Вивчайте англійську мову та будьте успішними

"Change your life today.
Do not gamble on the future,
act now, without delay"

Simone de Beauvoir

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо Вашій увазі тематичну книжкову виставку "Вивчайте англійську мову та будьте успішними".
Виставка спрямована на популяризацію вивчення англійської мови. У XXI столітті просто неможливо досягти успіху, не знаючи англійської мови, яка сьогодні є засобом міжнародного спілкування. У будь-якій області нашої діяльності – промисловості, комерції, дипломатії та культурі, міжнародному туризмі, науці і комп’ютерних технологіях, інтернеті та електронній пошті – знання англійської потрібно щодня в кожній робочій ситуації.
Матеріали виставки зацікавлять всіх, хто прагне вдосконалити або вивчити англійську мову.
Почни своє життя сьогодні. Не потрібно грати з майбутнім, необхідно діяти зараз, негайно!

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Ти себе Українкою звала...
(Книжковий вернісаж до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки)

"До тебе, Україно, наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати,
І пісня від серця поллється."

Леся Українка

  

   Абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" (5 корпус, ауд.514) до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки підготував книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала...".
Леся, котра стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачі можуть на нашому перегляді.
Запрошуємо до читання!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури в ауд. 514 протягом лютого!


Серце нації б'ється у слові
(Виставка до Mіжнародного дня рідної мови)

"Мова-феноменальний вияв людського духу,
найдорожчий скарб кожного народу.
У ній і доля, i душа, і досвід,
і пам’ять, і колективний розум поколінь
нинішніх та попередніх.
У мовi народ стверджує себе у вселюдській
спільності. Без мови нема народу"

Микола Луків

  

   Щороку 21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови, який був проголошений у листопаді 1999 року на генеральній конференції ЮНЕСКО, а вперше був відзначений у 2000 році. Згідно з рішенням ЮНЕСКО це перш за все день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності».
Рідна мова - це одночасно і культура, і оформлення думки. Первинна, тобто рідна, мова або мова наших предків є найсуттєвішою і невід’ємною частиною етнічного і національного походження та самоідентифікації людини. Найголовніше, що відрізняє кожен народ від інших – це мова.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення цього Міжнародного дня.
Щоби бути українцями - говорімо українською!!!

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури в ауд. 251.5 протягом лютого!


Здоров'я - особиста цінність людини

"Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо"

Сократ

  

   Здоров’я людини обумовлює всі напрями і сфери життєдіяльності особистості в біологічному, соціальному і духовному плані; є важливим економічним важелем і дуже дорого коштує.
Знання про здоров’я варті того, щоб стати предметом першої необхідності для людини будь-якої професії, оскільки вони є тим підґрунтям, на якому постає вся активність особистості.
Виставка призначена для опрацювання знань про здоров’я, які розвивають здатність творчо та ефективно здійснювати оздоровчу діяльність, шукати оптимальний індивідуальний шлях до здоров’я. На виставці ви можете знайти періодичні, методичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання оздоровлення, профілактики, психофізичної реабілітації та розраховані на широке коло читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511) протягом лютого!


Літературне сузір’я України

"Випадкова зустріч з гарною книгою
може назавжди змінити долю людини"

Марсель Прево

  

   Друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з класичними творами української літератури, які у 2023 році святкують свої ювілеї і представлені на виставці «Літературне сузір’я України» (абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», ауд. 514).
Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі.
Тож запрошуємо до зустрічі з книгами – ювілярами 2023 року, які ви можете знайти в нашій бібліотеці.

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514)!


Єдина духом Україна

 

 

  

  Шановні відвідувачі!
Читальна зала економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) пропонує відвідати книжкову виставку "Єдина духом Україна", присвячену Дню Соборності (22 січня).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Чекаємо вас в читальній залі економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)!