Літературні обрії Михайла Коцюбинського

  

   З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» організувала тематичний книжковий перегляд «Літературні обрії Михайла Коцюбинського».
В експозиції представлені багатотомні та окремі видання творів письменника та документи про його творчий і життєвий шлях.
Михайло Коцюбинський не тільки видатний письменник і громадський діяч, а й один із найпрогресивніших людей свого часу. Він активно впливав на сучасне йому суспільне та культурне життя, а твори його вражають як актуальністю поставлених у них соціальних проблем, так і своєю художньою довершеністю. Вони є великим досягненням української прози.
Запрошуємо до перегляду!


Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник

«Життя прекрасне,
інакше люди давно би вже
зневірилися в ньому!»

О. П. Довженко

  

   До 130-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера та письменника Олександра Довженко наукова бібліотека підготувала тематичний перегляд «Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник» .
Експозиція представляє матеріали із фондів бібліотеки, що висвітлюють літературну, художню та кінематографічну спадщину Олександра Довженка, його творчі задуми, дає уявлення про долю митця та внесок у розвиток української і світової культури.
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).


Сьогодні наука – завтра винахід

  

   Машинобудування займає одну з ключових позицій в економічному секторі країни, має свою структуру і поділяється на окремі галузі. Це металообробка та важке машинобудування, тракторобудування й автомобілебудування та авторемонт, верстатобудування, електротехнічна галузь тощо.
Працівники машинобудівної та приладобудівної галузей вносять значущий вклад у технічний розвиток промисловості, забезпечують налагоджене безперебійне виробництво машин і комплектуючих, приладів та інструментів. Сфера машинобудування розділяється на багато напрямків, які відіграють важливу роль в економічному секторі України. Це аерокосмічна галузь, електроніка, автомобілебудування, заводи з побудови суден та локомотивів тощо.
В Україні дату професійного свята працівників машинобудування і приладобудування «…на підтримку ініціативи працівників машинобудування і приладобудування України…» встановлено на четверту неділю вересня згідно з Указом Президента України «Про День машинобудівника» від 8 вересня 1993 року, тобто 22 вересня.
З нагоди свята Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» підготувала книжкову виставку : «Сьогодні наука – завтра винахід».
Приємного перегляду!


У житті та спорті

  

   Роль спорту в житті людини є найголовнішим атрибутом в способі життя людей, які стежать за здоров’ям і хочуть зберегти свою красу та привабливість тіла на довгі роки. Займаючись спортом, Ви не тільки отримаєте струнку та красиву фігуру, але й добре здоров’я.
Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики. Реалізації цієї мети сприяє День фізичної культури і спорту України, який щороку відзначається в другу суботу вересня.
З нагоди свята Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «У житті та спорті».
Запрошуємо до перегляду!


Лицар української письменності

  

   До 255-річчя від дня народження видатного українського письменника та поета Івана Котляревського наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Лицар української письменності» .
В експозиції представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).
Люби рідне! Читай українське!


Вища освіта – крок до здійснення ваших мрій

  

   У сучасному світі, де постійно з’являються нові професії, і де ринок праці швидко змінюється, питання “для чого потрібна вища освіта” стає все більш актуальним.
Вища освіта не лише надає глибокі знання у вибраній спеціалізації, але й формує особистість, вчить критично мислити та аналізувати складні проблеми. Вона сприяє розвитку вмінь, які є необхідними для успішної кар’єри та особистісного зростання.
Вища освіта відкриває двері до багатьох кар’єрних шляхів і збільшує шанси на високооплачувану роботу, забезпечує мережу професійних контактів, які можуть стати в нагоді в майбутньому. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.
З нагоди Дня знань Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Вища освіта – крок до здійснення ваших мрій» і запрошує всіх, хто бажає, переглянути її в читальному залі наукової літератури ауд. 511.


Освіта – крок у майбутнє

  

   День знань – це справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності, це особливий день для всіх, хто має відношення до сфери освіти, та тих, хто невпинно здобуває нові знання, це початок нового етапу в плідній роботі викладачів та осягнення студентами законів науки та суспільного життя, дивного світу знань і відкриттів, це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового і невідомого.
Вчіться, щоб знати, діяти, жити - адже вам будувати Україну майбутнього.
Здоров’я усім нам, добра, натхнення в роботі, нових професійних здобутків та віри у нашу перемогу!
Щиро вітаємо вас з Днем знань і пропонуємо переглянути книжкову виставку «Освіта – крок у майбутнє», представлену в читальному залі навчальної літератури ауд. 512.


Моя незалежна країна – вільна, сильна Україна!


 

   24 серпня відзначаємо день народження нашої держави – 33-тю річницю її Незалежності.
24 серпня 1991 р. на політичній карті світу з'явилася нова незалежна держава – Україна. Це особлива дата для кожного українця, незалежно від віросповідання і політичних поглядів.
День Незалежності України – свято української державності, свято пам’яті про цілі покоління наших предків, які творили націю і боролися за рідну землю, відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Ціною власного життя українські захисники відстоюють суверенітет держави.
З нагоди святкування Дня Незалежності України на абонементі художньої літератури бібліотеки організовано книжкову виставку – панораму “Моя незалежна країна – вільна, сильна Україна!” .
Представлені книжкові видання висвітлюють історичний шлях України від найдавніших часів і до сьогодення.
Запрошуємо всіх до перегляду!
Приємного перегляду!


Відродження міст – відродження держави

  

   Свято, яке є втіленням вдячності та поваги до людей, чиї руки формують міста і створюють комфорт нашого оточення, – це День будівельника України, традиційно відзначається другої неділі серпня, свято випадає на 11 серпня. Цей день є особливим для працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
День будівельника – це свято для всіх, хто робить наші місця проживання та праці затишними, безпечними та функціональними. Серед тих, кого можна привітати цього дня, виділяються численні професії, кожна з яких є важливою ланкою у складному ланцюгу будівництва: архітектори, проєктувальники, інженери, монтажники, зварювальники, малярі, штукатури, менеджери проєктів та виконроби…
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» вітає співробітників факультету будівництва, архітектури та дизайну і з нагоди свята пропонуємо переглянути книжкову виставку «Відродження міст – відродження держави».
Приємного перегляду!


Будівничий духовного відродження України


 

   У серпні цього року минає 205 років від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша. З цієї нагоди на абонементі художньої літератури (ауд. 514) відкрито книжкову виставку «Будівничий духовного відродження України», на якій експонуються твори відомого українського прозаїка, поета, драматурга, історика.
Протягом усього життя Пантелеймон Куліш відзначався надзвичайною працездатністю і щирим ставленням до своїх занять. У ньому повною мірою поєднувалися митець і вчений. Він чудово знав історію рідної країни, бо піддав аналізу безліч українських, російських, польських джерел і документів, багато з яких були відкриті ним самим як археографом.
Куліш щиро й палко захоплювався козацьким минулим України в молоді роки. Та в подальші роки життя його погляди дещо змінилися. Нерідко впадав у крайнощі.
На схилі років він виявився чужим серед своїх і своїм серед чужих. Українське суспільство вважало його ренегатом, але він продовжував завзято трудитися, збагачуючи національну культуру новими перекладами й поемами.
Офіційна російська історіографія прихильно сприймала його пізні історичні праці, але він не міг пробачити самодержавству заборону українського слова і прирік себе на добровільне сільське самітництво. При цьому на своєму ідейно-творчому шляху Куліш залишався вірним собі та своїм переконанням.
Бажаєте більше дізнатись про цю неординарну особистість? Тоді вам до нас!


Металург—професія для мужніх

  

   Металург - одна з найбільш гарячих професій в сучасній промисловості. Саме нашим сталеварам ми зобов’язані безліччю прогресивних досягнень в області не тільки економіки, а й в багатій культурній спадщині. Металургійний комплекс об’єднав в собі всі кращі традиції кооперації і взаємодії різних трудових колективів.
Професію металурга ніяк не можна назвати легкою і це лише одна з причин, з якої в професійне свято всіх працівників металургійної промисловості ми з особливим почуттям вітаємо цих славних робітників! День металурга відзначається в Україні в третю неділю липня. Цього року свято випадає на 21 липня.
З нагоди дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Металург—професія для мужніх».
Зі святом Вас, справжні чоловіки!


Архітектура: застигла музика душі


 

   1 липня 2024 року наша країна святкує День архітектури України. Свято відзначається на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури. Це професійне свято встановлене згідно з Указом Президента № 456/95 «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року.
Архітектура України є однією з найбагатших скарбів світу. Вона є проявом вічної класики, краси та стриманості. Вона надихає сучасних архітекторів на нові шедеври і надає можливість майбутнім поколінням вивчати історію не лише нашої країни, а й усього світу, тому що багато відомих архітектурних пам’яток України були спроектовані іноземними майстрами.
Під час повномасштабної війни росії проти України окупанти завдають шкоду не тільки життям людей, житловим будинкам та інфраструктурі міст, але і українському мистецтву. Зараз нема можливості навіть приблизно порахувати, скільки пам’яток архітектури та культурних закладів втратила Україна за час війни. І наша задача зробити наше місто, нашу країну ще гарнішими і привабливішими, прикласти для цього всі зусилля не дивлячись ні на що,бо ми ж козацького роду, а козацькому роду нема переводу!
З нагоди свята дня архітектури України Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Архітектура: застигла музика душі».
Приємного перегляду!


Сила закону – сила держави

  

   28 червня, в Україні традиційно відзначають День Конституції.
Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі. Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо пам’ятати про це.
З цієї нагоди пропонуємо переглянути книжкову виставку: «Сила закону – сила держави».


Арсенал журналістської професії

  

   06 червня в Україні відзначають професійне свято усі працівники засобів масової інформації – День журналістики (у день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів й підкріплене Указом Президента України від 25.05.1994 № 251/94).
Це свято тих, хто обрав надзвичайно відповідальну справу – першим занурюватися у вир подій, створювати об'єктивну картину нашого життя.
З цієї нагоди пропонуємо переглянути книжкову виставку: «Арсенал журналістської професії» в читальному залі наукової літератури ауд. 511.


А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!

  

   До 95-річчя від дня народження українського письменника та громадського діяча Романа Іваничука наукова бібліотека підготувала книжково-тематичну виставку-портрет «А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!» .
Відвідавши виставку, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.
Запрошуємо до читання!

Всіх бажаючих ознайомитися з творчістю геніального письменника Романа Іваничука запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514).


Мережі для навчання та спілкування

  

   17 травня, відзначають Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства (World Telecommunication and Information Society Day). Його святкують з 2006 року.
Дата святкування вибрана у зв'язку з тим, що саме 17 травня 1865 року в Парижі було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду, і саме тоді був заснований Міжнародний Телеграфний Союз. Сьогодні своє професійне свято відзначають всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, веб-дизайнери, редактори інтернет-видань. А разом з ними - всі без винятку люди, чия діяльність нерозривно пов`язана із сферою інформаційних технологій.
У зв’язку з цим Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехника» підготувала книжкову виставку «Мережі для навчання та спілкування».

То ж, запрошуємо до перегляду до зали навчальної літератури (ауд. 512).


Таємничі коди предків

  

   У третій четвер травня, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, вдягає вишиванку.
Шановні читачі, з нагоди свята на абонементі художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» відкрито книжкову виставку «Таємничі коди предків», де представлено книги та журнали з фондів нашої бібліотеки.
Представлені матеріали допоможуть вам знайти цікаві ідеї, навчать нової техніки шитва, ознайомлять з орнаментами української вишивки та їх символікою, надихнуть на створення вишиванки власними руками. Вишита власноруч сорочка буде служити вам справжнім оберегом, адже, створюючи красивий орнамент на полотні, ви вкладаєте в роботу часточку своєї душі.
Запрошуємо всіх до абонементу художньої літератури для ознайомлення з матеріалами експозиції (ауд. 514) та пропонуємо переглянути віртуальний огляд нашої книжкової виставки!

Вітаємо всіх з святом! І нехай цей день об’єднує українців, а магічні візерунки додадуть нам сили для перемоги!


Міцна сім'я – міцна держава

  

   15 травня святкується Міжнародний день сім'ї.
Свято було започатковано ООН для вшанування та підтримки родинних цінностей, а також для пропагування здорових та гармонійних стосунків між батьками та дітьми, чоловіком та дружиною й іншими членами родини.
З нагоди святкування Міжнародного дня сім'ї, читальний зал наукової бібліотеки (ауд. 513) пропонує переглянути книжкову виставку: «Міцна сім'я – міцна держава» .
З сім’ї розпочинається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Мрійник та симфоніст української прози

  

   До 175-річчя від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка) наукова бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку «Мрійник та симфоніст української прози». На ній представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Панас Мирний – талановитий український письменник, який добре знав народ, уболівав за долю України. У своїх творах він зумів розкрити неповторність, красу і мелодійність української мови. В історію української літератури письменник увійшов як автор реалістично-психологічної прози, в якій відображалася правда життя; реальність показувалася такою, якою була.
Твори Панаса Мирного не втратили своєї актуальності і сьогодні, вони і досі хвилюють читача.

Запрошуємо до перегляду! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514).


Війні немає забуття

  

   До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні у читальному залі (ауд. 513) наукової бібліотеки презентована тематична книжкова виставка – «Війні немає забуття».
Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу.
Битва з нацизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Благословення сходить із небес! Христос воскрес!

  

   Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановане християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.
В Україні це особливе свято з багатовіковими традиціями , що втілюють початок нового життя, перемогу світла і добра, одвічні людські цінності. Його незрівнянна краса і велич надихає і відроджує духовні чесноти милосердя, мудрості і толерантності у серці кожної людини. Сьогодні в умовах війни Великдень – це не лише весна, з цим святом пов’язані надії кожного українця на нашу Перемогу та відродження України.
Святу Великодня присвячено тематичний перегляд «Благословення сходить із небес! Христос воскрес!» , на якому представлено видання із фондів бібліотеки, які висвітлюють національні особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї та обряди, пов’язані з цим святом. Окремий розділ виставки присвячений мистецтву писанкарства, адже писанки для українців є не тільки символом життя, добра, надії, але й магічним оберегом нації, її філософії та культури.

Вітаємо всіх із Воскресінням Христовим та запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514) для ознайомлення з матеріалами книжкового перегляду!


Серед приоритетів - безпека

  

   До дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Серед приоритетів - безпека».
«Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства» - Закон України «Про охорону праці» Ст. 6.

Бажаючих ознайомитися запрошуємо в читальний зал наукової літератури (5 корпус, ауд.511).
Приємного перегляду!


Чорнобиль — в серці України, а тінь його — по всій землі

«Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.»

Ліна Костенко

  

   З кожним роком все далі відходять у минуле події, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, – найбільшою у світі техногенною та екологічною катастрофою. Та для переселенців, ліквідаторів та українців загалом Чорнобиль назавжди залишатиметься незагоєною раною.
Наукова бібліотека до дня пам’яті Чорнобильської трагедії підготувала тематичний перегляд «Чорнобиль — в серці України, а тінь його — по всій землі»».
Ми зібрали книги про Чорнобиль, які по-різному повертають читача у квітень 1986 року. Біль Чорнобиля – у літературі. До вашої уваги документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, спогади про тих, хто ціною власного життя врятував світ.
Всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами перегляду чекаємо на абонементі художньої літератури (5 корпус, 514 ауд.).


ЇЇ величність – книга

  

   23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.
З нагоди святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, читальний зал наукової бібліотеки (ауд. 513) пропонує переглянути книжкову виставку: «ЇЇ величність – книга» .
Книга – це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, однак саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес. Саме за допомогою читання можливо відкрити завісу майбутнього, збагнути красу сьогодення та осягнути мудрість минулого…

Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Там, де живуть душа і пам’ять…

  

   18 квітня, у Міжнародний день пам'яток та історичних місць, Україна відзначає День пам'яток історії та культури.
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» запрошує всіх на книжковий перегляд «Там, де живуть душа і пам’ять…».
Культурна спадщина України має тисячолітню історію та є надбанням і окрасою світової культури. На жаль, сьогодні вона опинилися перед великою загрозою знищення. Та попри продовження війни, вже сьогодні українці складають плани відновлення усього пошкодженого та зруйнованого.
Плекати власне й цінувати всесвітнє – завдання кожного з нас. Ми маємо докласти максимум зусиль для збереження культурного надбання України!
Ми переможемо! І вкотре збережемо свою культурну спадщину, відстоїмо свою державу і незалежність.


Безпека життя - безпека держави

  

   День пожежної охорони — професійне свято працівників пожежної охорони, яке відзначається в Україні щороку 17 квітня. Цей день присвячений людям, професія яких - то ризик своїм життям і здоров’ям заради захисту інших людей та їхнього майна від пожеж та інших надзвичайних ситуацій.
Воїни, які щоденно борються з наслідками російської агресії. Загартовані жагою до Перемоги. Не дивлячись на повітряні тривоги та обстріли, вони ризикують життям, кидаючи виклик стихії та смерті, щоб рятувати інших.
День пожежної охорони — це чудова нагода привітати своїх друзів, родичів або колег, які працюють у цій сфері, або просто висловити свою повагу та подяку всім пожежникам за їхню нелегку роботу.
До Дня пожежної охорони Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» підготувала книжковий перегляд: «Безпека життя - безпека держави».


Через терни до зірок


 

   12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики.
Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. Ракетно-космічна галузь України є прогресивним та перспективним напрямом розвитку нашої держави. Українські підприємства успішно беруть участь у міжнародних проектах дослідження та використання космічного простору, забезпечують нашій державі гідне місце серед провідних космічних країн світу. Українські науковці та працівники ракетно-космічної галузі є фахівцями світового рівня і спроможні виконувати важливі державні завдання зі створення нових ракетних технологій та сучасної космічної техніки для забезпечення інтересів національної безпеки.
Поздоровляємо кафедру «Технології авіаційних двигунів» зі святом, бажаємо незламного духу й нових перемог у створенні ракетно-космічної складової нашої держави та успіхів на шляху освоєння космосу. Бажаємо Вам і вашим рідним міцного здоров'я, миру, нових професійних досягнень та здобутків в ім'я України.
До дня авіації і космонавтики Наукова бібліотека НУ Запорізька політехніка підготувала тематичну виставку: «Через терни до зірок».


Активне довголіття

«Тільки наполеглива і наполеглива робота
над собою дозволить кожному зробити себе
енергійним довгожителем,
насолоджуватися нескінченним здоров'ям.
Я сам заробив здоров'я своїм життям.
Я здоровий 365 днів на рік.
У мене не буває ніяких хвороб, втоми,
дряхлості тіла.
І ви можете добитися таких результатів!»

Поль Брегг

  

   Шановні читачі, до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Активне довголіття».
Сучасні медичні дослідження підтверджують, що здоровий спосіб життя є запорукою гарного самопочуття навіть у зрілі роки. А хто ж не мріє відчувати себе завжди молодим не тільки в душі, але й фізично? Виставка «Активне довголіття» розповідає про те, як зберегти здоров’я і подовжити молодість завдяки фізичної активності.
Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (5 корпус, ауд. 511).


Іван Мазепа - найдраматичніша і найзагадковіша постать в історії України

«Любив Вкраїну він душею.
І зрадником не був для неї…
Він серцем біль народу чув…»

В. Сосюра

  

   20 березня виповнюється 385 років від дня народження Івана Мазепи (1639-1709). Протягом багатьох років це ім'я хвилює світ. Мабуть це найсуперечливіша постать в історії України.
Хто ж він? Гетьман чи князь? Військовий чи політичний діяч, особистість з високим рівнем інтелекту, меценат чи поет?
Відповіді на ці питання ви зможете отримати у нашій бібліотеці.
Запрошуємо вас до абонементу художньої літератури (5 корпус, ауд. 514) на книжкову виставку-персоналію «Іван Мазепа - найдраматичніша і найзагадковіша постать в історії України».
Ви зможете ознайомитися з цікавими книжковими виданнями, присвяченими життю та діяльності Івана Мазепи, дізнатися більше про його роль у визвольній боротьбі та національному розвитку.
Приємного всім перегляду!


Свою Україну любіть ...

"...Свою Україну любіть,
Любіть її… Во врем’я люте,
В останню тяжкую мінуту
За неї Господа моліть."

Т. Шевченко

  

   Тарас Григорович Шевченко - постать, яка об'єднує українців у всьому світі!
До Дня народження Т.Г. Шевченка у науковій бібліотеці НУ "Запорізька політехніка" експонується книжкова виставка "Свою Україну любіть...", на якій представлено зібрання творів Тараса Шевченка, яке містить усю відому літературну спадщину: поетичні, драматичні, прозові твори, щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості, листи.
Пропонуємо також переглянути віртуальну презентацію цієї виставки.
Бажаючих перечитати, згадати або, можливо, і ознайомитися з творчістю великого українського поета запрошуємо на абонемент художньої літератури (5 корпус, ауд.514).
Приємного перегляду!


Феномен жіночої поезії та прози

  

   Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день.
З нагоди жіночого свята наукова бібліотека підготувала книжкову виставку – «Феномен жіночої поезії та прози».
До вашої уваги книги, написані жінками-письменницями. Це відомі усьому світові авторки, чиї вірші, оповіді і романи читають та вивчають. Їх твори пронизані справжньою любов’ю до жінки, слабкої і сильної, доброї і чуйної, ніжної та привабливої.
Запрошуємо всіх ознайомитися зі святковою книжковою виставкою (ауд.514).
Милі Пані, Панянки та Панночки! Вітаємо зі святом весни та ніжності! Нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти і звучить музика.
Бажаємо вам перемоги, весняного настрою, сімейного щастя та міцного здоров`я!


Будь сучасним! Читай українське! Даруй українською!

  

   Наукова бібліотека представляє книжковий перегляд-бенефіс до Міжнародного дня дарування книг та з нагоди Дня народження нашої найактивнішої дарувальниці - старшої викладачки кафедри «Іноземна філологія та переклад» Войтенко Світлани Володимирівни.
Щиро дякуємо за подарунки та вітаємо Світлану Володимирівну з Днем народження! Бажаємо благополуччя, оптимізму і гармонії! Нехай доля випромінює яскраве світло щастя та любові, а життя складається тільки з яскравих спогадів, веселих ідей та захопливих історій. Нехай будь-яке поле діяльності радує успіхом, а близькі люди нехай дарують душевну теплоту та підтримку!

Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)


День Соборності України

   

   22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування.
До дня Соборності України пропонуємо переглянути книжкову виставку «Сила нації - в її єдності», розгорнуту в читальному залі наукової бібліотеки (ауд. 513) та книжкову виставку «Єдина духом Україна», представлену на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5).

Виставки діють в читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд.513) та на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5)


Він так любив людей, що сяяв весь зорею

  

   190 років від дня народження українського поета, перекладача, лікаря та громадського діяча Степана Васильовича Руданського.
На абонементі художньої літератури (ауд.514) експонується книжкова виставка-портрет «Він так любив людей, що сяяв весь зорею», присвячена поетові. До вашої уваги публікації, переклади, художні твори письменника: лірична поезія, співомовки, гуморески, анекдоти та балади.
Степан Васильович Руданський (06.01.1834, с. Хомутинці, нині Калинівського району – 03.05.1873, м. Ялта) належав до яскравого сузір’я великих синів України, які невтомно виборювали право на її незалежність, право говорити і творити в своїй країні рідною мовою.
За здобутки у жанрах сатири і гумору на вшанування пам’яті видатного українського письменника заснована Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Степана Руданського, вона вручається українським творчим особистостям.

Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)


Творці земних блискавок

  

   Шановні читачі, до Дня енергетика Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Творці земних блискавок».
Сучасне життя просто неможливо уявити без світла та електроприладів. Тому відкриття електрики - найважливіша подія в історії людства. Це революційний прорив, який подарував людям величезні можливості, зробивши життя комфортним.
Сотні висококваліфікованих фахівців, випускників університету, сумлінно працюють на різних посадах, у тому числі і керівних, на підприємствах і фірмах електротехнічного, машинобудівного, металургійного профілів, примножуючи добрі традиції університету.

Чекаємо вас в читальному залі навчальної літератури (ауд.512)


Дипломатія – сила, що об’єднує світ

  

   22 грудня День працівників дипломатичної служби України.
Дипломатія в сучасному світі є основним механізмом міждержавних комунікацій. Завдяки працівникам дипломатичної служби престиж України на міжнародній арені щодня зміцнюється, посилюються зв’язки з іншими країнами, нашими стратегічними партнерами.
Українські дипломати проводять титанічну та копітку роботу, і це приносить свої результати – підписуються угоди, впроваджуються численні міжнародні проєкти.
Бажаємо успішної реалізації цілей і важливих завдань, які сьогодні стоять перед нашою країною і українською дипломатією!
До Дня працівників дипломатичної служби України у читальному залі наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Дипломатія – сила, що об’єднує світ».

Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)


Технічна творчість

"Те, що сьогодні наука, –
завтра техніка»

Едвард Теллер

  

   Шановні читачі, Пропонуємо вам переглянути виставку «Технічна творчість» впродовж грудня в читальній залі наукової літератури.
Особлива увага в навчальному процесі приділяється результатам технічної творчості студентів, які можуть бути виражені у винаходах. Винахідництво серед молоді - це рушій технічного прогресу суспільства. Від здатності суспільства створювати нові корисні знання та впроваджувати їх у виробництво залежать рівень економічного розвитку країни та благополуччя її громадян.
Виставка призначена для опрацювання знань про методи раціонального вирішення творчих завдань, тему винахідництва як результату технічної творчості, підхід до визначення економічної доцільності розробки і впровадження результатів технічної творчості у виробництво для студентів, аспірантів, викладачів і т. ін.

Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (ауд. 511)


Вітчизну прославили мужністю

  

   6 грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних сил України. На наших військових покладена священна місія — боронити рідну землю та берегти мирне життя народу. Тому ми возвеличуємо силу української армії, її незламність, мужність та непоборність.
З великою гордістю в душі прославляємо солдат, які героїчно виконують військовий обов’язок України.
До Дня Збройних Сил України у читальному залі наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Вітчизну прославили мужністю».

Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)


Справжні дива комп’ютерної графіки

  

   Шановні читачі, до Всесвітнього дня комп`ютерної графіки Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Справжні дива комп’ютерної графіки».
З розвитком інформаційних технологій комп’ютерна графіка набула поширення в усьому світі і тому є важливою компонентою освіти сучасного спеціаліста і застосовується для візуалізації даних у різних сферах людської діяльності:
• у медицині — комп'ютерна томографія;
• в науці — наприклад, для наочного зображення складу речовини, побудови графіків;
• в дизайні — для реклами, поліграфії, моделювання, та ін.
Комп'ютерна графіка складає цілий ряд напрямків і має різне застосування. За допомогою КГ вирішують багато графічних задач. У комп'ютері синтезуються прості і складні об'єкти: поверхні, тіла, структури. Без швидкого і точного рішення графічних і геометричних задач не можна освоювати космос, конструювати складні механізми і машини, будувати інженерні спорудження, розвивати медицину і т.п..

Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)


Над пам’яттю роки не владні

  

   25 листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Вшановуючи пам’ять невинних жертв Голодоморів 1932 – 1933 років, кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. І нехай подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову!
Вшануванню пам’яті жертв голодомору присвячена виставка «Над пам’яттю роки не владні».
На виставці представлені книги, документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)


Українці – нація героїв

  

   21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Помаранчевої революції та Революції Гідності стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
До Дня гідності та свободи читальний зал економіко-гуманітарної літератури підготував для вас виставку «Українці–нація героїв».

Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)


Радіоапаратура та сфери її застосування

  

   Шановні читачі, до Дня працівників радіо, телебачення та зв`язку Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Радіоапаратура та сфери її застосування».
Життя сучасної людини неможливе без засобів комунікацій. Саме медіамовники допомагають нам вчасно дізнаватися, чим живе світ. Активний процес залучення України в європейський освітній і науковий процес вимагає від вітчизняної вищої школи більшої уваги до якості освіти, виховання універсального мобільного випускника, адаптованого до потреб сучасного ринку праці.
Щиро вітаємо колектив кафедри радіотехніки та телекомунікацій, кафедру журналістики НУ «Запорізька політехніка», зі святом і зичимо їм нових успіхів в їх професійній діяльності!

Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)


Методологія наукових досліджень – засіб отримання наукової істини

  

   Шановні читачі, до Всесвітнього дня науки в ім‘я миру та розвитку (10 листопада) читальний зал наукової літератури підготував для вас виставку «Методологія наукових досліджень – засіб отримання наукової істини».
Наукова діяльність у вищих навчальних закладах є невід‘ємною складовою освітнього процесу й здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної та виробничої діяльності.
Успішність наукової діяльності неможлива без знання її методології, теорії, технології, методів та організації. Головним завданням методології наукового пізнання є синтез накопичених наукових знань, що надає змогу забезпечити використання досягнень розвитку науки у практичних цілях.
Методологія – це концептуальний виклад мети, змісту, методів дослідження, які забезпечують отримання об‘єктивної, точної, систематизованої інформації про процеси і явища.
На виставці представлені посібники, наукові та періодичні видання, в яких висвітлено основні положення про науку, наукову творчість. Особливе місце відведено методологічним принципам визначення науки і наукових досліджень.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (511 ауд.)


Світ автомобілів: від захоплення до майстерності

  

   До Дня автомобіліста наукова бібліотека підготувала для вас тематичний перегляд «Світ автомобілів: від захоплення до майстерності».
Слово «автомобіль» з'явилося в кінці 90-х років XIX століття і походить від грецького autos - «сам» і латинського mobilis - «рухається» та означає самохідну машину з двигуном, на якій перевозять вантажі, пасажирів і спеціальне устаткування.
Що змушує сотні людей, різних за віком, характером, професією, самотужки проектувати, будувати, випробувати своє дітище у вік швидкісних і комфортабельних авто?
На ці та інші запитання ви знайдете відповіді, ознайомившись з виставкою.

Усіх зацікавлених чекаємо в читальному залі навчальної літератури (ауд.512).


"Характер" української нації

  

   Годі вважати, що все “добре” тільки закордонне і відкладати українські книги!
Кажуть, українська класична література — це плачі, це слабкість, це нецікаво. Та невже!? Треба руйнувати ці стереотипи і взагалі дивно, що вони ще досі існують. Так от…
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Характер» української нації, де представлені твори, які увійшли до скарбниці світової літератури, про сильну, волелюбну та сміливу людину!
Книги видатних прозаїків нашої країни несуть щось магічне, неповторне, про які можна сказати просто - наше. Відчути це може лише щирий українець, справжній патріот і цінитель української етнічної спадщини. Долучитися до своїх витоків, стати ближче до історії і традицій нашого народу ми пропонуємо за допомогою нашої книжкової добірки.
Знай рідне! Читай українське! Дбай про свою культуру! Приємного перегляду.

Усіх зацікавлених чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).


Стандартизація – стимул прогресу науки і техніки

  

   Шановні читачі, до міжнародного Дня стандартизації читальний зал наукової літератури підготував для вас тематичний перегляд «Стандартизація – стимул прогресу науки і техніки».
Заснування нової Міжнародної організації зі стандартизації – ISO було результатом лондонської конференції національних організацій по стандартизації. 25 країн були представлені 65 делегатами. Щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, президент ІСО пан Фарук Сунтер запропонував у 1970 році 14 жовтня відзначати як Міжнародний день стандартизації.
Міжнародні стандарти акумулюють новітні досягнення науки і техніки провідних країн світу, відображають інтереси більшості країн і тому беруться за основу при розробці національних та регіональних стандартів.
Перегляд призначено для студентів, співробітників, аспірантів і викладачів, які працюють над різними аспектами проблем становлення та сучасну діяльність світових організацій зі стандартизації та участь у них України.

Запрошуємо всіх до читального залу наукової літератури (511 ауд.)


Засоби метрологічного забезпечення

  

   10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології.
Свято запроваджено Президентом України з метою відзначення вагомого внеску фахівців зі стандартизації та метрології в економічний розвиток країни.
До Дня метрології та стандартизації читальний зал навчальної технічної літератури підготував книжкову виставку «Засоби метрологічного забезпечення».

Запрошуємо всіх до читального залу навчальної літератури (512 ауд.)


Незламні герої. Борці за волю України

  

   1 жовтня – день захисників і захисниць України.

Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини.
День захисників і захисниць України ― це не лише день військових, тому що захищають нашу країну і цивільні люди, і волонтери, і медики.
До речі, цьогоріч у серпні Президент України відзначив нагородами навіть дітей, які допомагали дорослим захищати Україну від російської навали.

Запрошуємо на виставку "Незламні герої. Борці за волю України" у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)
Слава захисникам і захисницям України!


Нація нескорених : від козацтва до сьогодення

  

   Цьогоріч 1 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем захисника України наша держава святкує День українського козацтва.
Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність героям сьогодення - українським солдатам, які боронять державу від сусіда - агресора, вшанувати тих, хто поклав своє життя!
Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, на абонементі наукової літератури, оформлена книжкова виставка «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».

Запрошуємо всіх до абонементу наукової літератури (251-5 ауд.)


Мистецтво перекладу

"Переклад – один з найбільш важливих
і найбільш суттєвих засобів спілкування між людьми"

Й. В. Гете

  

   З нагоди Дня перекладача (30 вересня) підготовлено книжкову виставку «Мистецтво перекладу».
На виставці представлені підручники з різних мов спілкування, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання.
Нинішній етап розвитку міжнародних зв’язків України з зарубіжними партнерами вимагає якісно нового підходу не тільки до вирішення непростих проблем співробітництва, а й до підготовки висококласних фахівців у сфері міжмовної масової комунікації.
Всі умови для професійного розвитку є, так що, чекаємо на Вас!

Запрошуємо всіх до читального залу навчальної літератури (512 ауд.)


Цей дивовижний світ – бібліотека

  

   Щорічно, 30 вересня, наша країна відзначає Всеукраїнський день бібліотек.
До цього свята Наукова бібліотека презентує книжкову виставку-привітання “Цей дивовижний світ – бібліотека!”. У нашій бібліотеці великий та різноманітний фонд. Читачи завжди зможуть знайти потрібніу інформацію на будь-яку тему. Двері нашої бібліотеки завжди відкриті для всіх, хто прагне зустрічі з джерелами людської мудрості.

Запрошуємо! Ми працюємо для Вас!


Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців

  

   Українська міфологія сповнена найдивовижнішими легендами, казками та міфами.
Вірування українського народу "проростають" з сивої давнини і постають скарбницею нематеріальної культури. Ми вивчали міфологію Давнього Риму, Греції чи Єгипту, а так мало знаємо про міфологію Давньої України. Це багатюща криниця мудрості та духовності.
Наукова бібліотека підготувала книжковий перегляд «Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців», де представлені найдавніші зразки народної творчості (легенди, казки та міфи), світогляд наших предків - народів Праукраїни.
Вивчаймо своє! Українська нація має свою власну міфологію. Вона цікава і вчить любити свою історію, свою культуру та свої традиції.
Пишаймося українським!

Усіх зацікавлених чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).


Машинобудування та нові технології

"Науковці вивчають світ яким він є;
інженери створюють світ, якого раніше не було

Теодор фон Карман

  

   Шановні читачі, до Дня машинобудівника читальний зал наукової літератури підготував для вас перегляд «Машинобудування та нові технології».
Високі технології - технології, розроблені на основі новітніх наукових знань, за своїм технічним рівнем перевищують кращі вітчизняні та іноземні аналоги і спроможні забезпечити передові позиції на світовому ринку наукомісткої продукції. (Закон України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій №143-V»).
Перегляд включає наукові, навчальні та періодичні видання, в яких йдеться про виявлення шляхів раціонального використання наявних ресурсів, правильного визначення виробничого потенціалу машинобудівної галузі й можливості використовувати нові технології, що є одним з основних показників її конкурентоздатності, інтелектуального розвитку держави й її економічної стабільності.

Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (ауд. 511)


Подорож козацькими стежками

  

   Цього року в Україні відзначається 375-та річниця однієї з ключових подій у нашій історії. Навесні 1648 року почалося повстання під проводом Богдана Хмельницького, яке отримало назву Національно - визвольна війна українського народу (1648-1654).
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Подорож козацькими стежками».
Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу тих славетних героїчних часів козацької доби.

Всіх бажаючих запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд.514)


Спорт як діяльність, що формує характер

  

   Фізична культура і спорт всебічно сприяють розвитку сильного духом індивідуума, адже зміцнює віру в себе і свої сили, підвищує самооцінку, розвиває волю, робить людину сильнішою як особистість. В багатьох випадках тренування тісно взаємопов'язані з подоланням своїх слабкостей, роботою на межі своїх можливостей, переоцінкою своїх цінностей і багатьма іншими речами, які загартовують характер людини.
Пропонована виставка «Спорт як діяльність, що формує характер» складається з наукових, періодичних, навчальних видань, в яких міститься інформація про необхідність розвиватися не тільки у фізичному, і навіть не тільки в інтелектуальному плані, але і як сформувати характер займаючись різними видами спорту.

Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (ауд. 511)


Сьогодні студент - завтра спеціаліст

  

   Вітаємо з початком нового навчального року!
З нагоди початку нового навчального року на абонементі наукової літератури НУ «Запорізька політехніка» підготовлено книжкову виставку: «Сьогодні студент-завтра спеціаліст». На виставці представлені підручники майже з усіх дисциплін, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання. Виставка пропонує літературу, що допоможе поглибити або перевірити свої знання з української мови, історії України, математики та інших предметів.

Запрошуємо до абонементу наукової літератури (ауд.251-5) ознайомитись з виставкою.


Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього

  

   Ось і настав цей день 1 вересня! День знань і старту нового навчального року. Хочеться щоб цей день не був причиною печалі, а запам’ятався довгоочікуваними добрими зустрічами, новими цікавими знайомствами. Й нехай скоріше повернеться до нас дзвінкий сміх на перервах, а не сигнали повітряної тривоги.
Віримо в Україну, віримо в ЗСУ!
Запрошуємо на виставку "Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього" у читальний зал навчальної літератури (ауд.512) !


Освіта і знання – запорука успішної долі

  

   Незважаючи на повномасштабну війну росії проти України ми традиційно розпочинаємо новий навчальний рік.
День знань – це справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності, це особливий день для всіх, хто має відношення до сфери освіти, та тих, хто невпинно здобуває нові знання, це початок нового етапу в плідній роботі викладачів та осягнення студентами законів науки та суспільного життя, дивного світу знань і відкриттів, це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового і невідомого.
Щиро вітаємо вас з Днем знань!
Запрошуємо на виставку "Освіта і знання – запорука успішної долі" у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)!


Рядки, що з вічності звучать…

  

   Наукова бібліотека з нагоди 167-ої річниці від дня народження Івана Франка підготувала книжковий перегляд «Рядки, що з вічності звучать…», який презентує творчий доробок автора: поезію, прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про його життя. Іван Франко – величний український письменник, вчений європейського визнання, доктор філософії Віденського університету, славетний поет-новатор, прозаїк, перекладач, історик, громадський і політичний діяч. Літературна спадщина такої геніальної особистості є золотим фондом України. Його твори вчать нас думати, розуміти та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення. Кожен твір письменника – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

Усіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (514 ауд.)


Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!

"Мрія одна – мирна незалежна Україна!
Вишита колоссям і калиною,
Зветься веселково – Україною
Земле зачарована моя."

О. Богачук

  

   24 серпня – головне державне свято України – День Незалежності. Для кожного з нас незалежність означає щось своє: бути господарем на своїй землі, захищати рідних і близьких, обирати свій шлях, творити свою вільну державу. Сьогодні російські окупанти намагаються позбавити Україну найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців… Але мужній та сміливий народ об’єднався і дає відсіч ворогу на усіх фронтах – на полі бою та у пшеничному лану, виграє інформаційну війну, має міцний голос на міжнародній арені, тримає освітній стрій, щодня лікує серця і душі, гасить полум’я і будує мости, зшиває міста, поєднує родини, працює щодня!
Попри все українці як ніколи вірять, що перемога неодмінно буде за нами!
З Днем Незалежності України!
З нагоди свята наукова бібліотека презентує книжковий перегляд «Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!».

Запрошуємо всіх до абонементу художньої літератури (514 ауд.)


Повелителі вогню - металурги

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Повелителі вогню - металурги», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
16 липня в Україні відзначається День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Професія металург вимагає міцного гарту, великих знань і досвіду. Кожна робоча зміна - це бризки розпеченого металу, вогонь, шлак, шум. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Металурги і гірники – це гордість України.

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Конституція України - фундамент державності і законності

  

   28 червня, в Україні традиційно відзначають День Конституції.
До Дня Конституції бібліотека ( ауд.513 ) підготувала тематичну виставку «Конституція України - фундамент державності і законності».
Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі.
Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо пам’ятати про це.


Чорна рада

  

   360 років тому 27-28 червня відбулася чорна рада – знакова історична подія для України. До цієї дати бібліотека (ауд. 514) підготувала виставку однієї книги Пантелеймона Куліша «Чорна рада».
Це перший історичний роман в українській художній літературі. «Чорна рада» - козацька сага про лицарську звитягу, людську підлість і любов. У творі П. Куліш порушує найболючіші питання для української нації - незалежність, влада, національне відродження.
Історія будь-якої країни - це імена і події. Читайте роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада». Знай свою історію! Читай українське! Люби українське!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Україна моя вишивана

"Бережи українське –
носи вишиванку!"

Ліна Костенко

  

   До Всесвітнього дня вишиванки бібліотека ( ауд.514 ) підготувала виставку-інсталяцію «Україна моя вишивана». Пропонуємо читачам добірку книжок, що знайомлять з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків та орнаментів вишиванок різних регіонів України.
Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Нехай усіх нас, українців, об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Отаман вільного козацтва

  

   У травні виповнюється 150 років з дня народження останнього Гетьмана України Павла Скоропадського. Ця постать нерозривно пов'язана з Визвольними змаганнями 1917–1920-х років. У 1918 році Гетьман очолив Українську Державу та за 7 з половиною місяців здійснив низку реформ, особливо в сфері культури, науки та освіти.
До 150-річчя від дня народження Павла Скоропадського пропонуємо ознайомитись з тематичною виставкою «Отаман вільного козацтва».

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Ти і я - одна родина. Ми з тобою - Україна

"Сім’я – це суспільство в мініатюрі,
від цілісності якого залежить безпека
всього великого людського суспільства""

Фелікс Адлер

  

   15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році.
До Міжнародного дня сім’ї читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) запрошує переглянути книжкову виставку «Ти і я - одна родина. Ми з тобою - Україна».
З сім’ї розпочинається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина.
Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Сім’я – завжди була і залишається осередком любові, цінностей, збереження духовних і культурних традицій нації.

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


За все, що маю, мамо, дякую тобі!

"Мамо моя рідна і єдина,
Ластівко добра і теплоти,
Я для тебе був і є дитина,
І для мене найдорожча ти"

Віктор Геращенко

  

   Друга неділя травня – День матері. Це свято – найкраща можливість нагадати мамі , як сильно ми любимо і цінуємо її.
Абонемент художньої літератури (ауд. 514) до цього свята підготував виставку-етюд «За все, що маю, мамо, дякую тобі», де чекають на вас твори українських поетів та письменників, у яких з величезною ніжністю та любов'ю оспівується найрідніша у світі людина - Мати.

Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки. Читайте та насолоджуйтесь прекрасними художніми творами!


Вивчай Європу – змінюй Україну!

  

   Із 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
З нагоди святкування Дня Європи абонемент наукової літератури ( ауд. 251-5 ) запрошує всіх переглянути книжкову виставку: «Вивчай Європу – змінюй Україну!»
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури (ауд.251-5).


Їх подвиги в пам’яті вічні

  

   Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини,
До Дня пам'яті та примирення та 78-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні абонемент художньої літератури підготував виставку-вшанування «Їх подвиги в пам’яті вічні».
Пам’ятаємо безсмертний подвиг кожного, хто боронив та боронить кордони нашої держави!
Слава захисникам України!
Вічна пам’ять загиблим воїнам!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Час минає, пам'ять залишається

  

   8-9 травня Україна разом з Європою вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом.
Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А 8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.
До Дня пам’яті та примирення пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою «Час минає, пам'ять залишається».

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


Психолог - професія сучасності

  

   23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога. Всіх психологів вітаємо з їх професійним святом та пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою : «Психолог - професія сучасності» у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
Життя людини дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, в той же час, приносити багато клопоту та неприємностей. Іноді людині важко утримати тягар усіх проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше – своє здоров’я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців, психологів.

Чекаємо вас у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).


На сторожі безпеки

"Людина - коваль свого щастя.
саме від людини, її мудрості, характеру,
вміння, відданості справі"

В. Попков

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «На сторожі безпеки», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
Найвищою потребою людини є духовний розвиток, що спонукає її дбати не лише про безпеку свою та близьких, а й про безпеку наступних поколінь і всього живого на Землі.
Рівень особистої безпеки залежить насамперед від самої людини: як вона вміє передбачати небезпеки й уникати їх, раціонально діяти у небезпечній ситуації.

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Олесь Гончар - великий талант України

"Дякую Богові, що дав
мені народитися українцем"

Олесь Гончар

  

   Шановні друзі! Абонемент художньої літератури НУ «Запорізька політехніка» запрошує вас відвідати виставку-портрет «Олесь Гончар - великий талант України» до дня народження великого українського письменника.
3 квітня вся Україна відзначатиме 105-річчя Великого українця, людини світу і чарівного Дніпра, совісті і світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, літературознавця, борця за мир і людські права.
Олесь Гончар прожив багате на події і творчі злети життя, у найнесприятливіших обставинах відстоював гуманізм і українську ідентичність. Пройшов Другу світову війну. Він 12 років очолював Спілку письменників України — і на високій посаді не мирився із владою, вказуючи на придушення державотворення та ігнорування проблем пересічних українців.
Творчість Олеся Гончара відома й ушанована в усьому світі. Його твори перекладено більш як 40 мовами.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з творчістю геніального українського письменника до абонементу художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Спорт – стиль життя

  

   Шановні читачі! Запрошуємо вас переглянути книжкову виставку: «Спорт – стиль життя» в читальному залі наукової літератури (ауд.511).
Спорт – це чудовий світ руху, відкритий для кожного. Світ, який дозволяє людині проявити свої найкращі якості, розкриває широкі можливості для демонстрації здібностей та талантів. Напружена праця, щоденні тренування, величезні навантаження загартовують спортсмена фізично та духовно, розвивають силу та витривалість, спритність та швидкість, виховують мужність та відвагу.
Тому заняття спортом стали загальноприйнятим засобом вдосконалення особистості людини.
На виставці, присвяченій Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку (06.04.23), представлені посібники, наукові та періодичні видання, в яких міститься інформація про історію, теорію спорту та досягнення відомих спортсменів та спортсменів і викладачів НУ «Запорізька політехніка».

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Здоровий спосіб життя
до Всесвітнього дня здоров’я

"Добути і зберегти своє здоров’я
може тільки сама людина"

М. Амосов

  

   «Доброго здоров’я!» - так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статусу Всесвітньої організації охорони здоров’я. Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів.

Запрошуємо до абонементу наукової літератури (ауд.251-5) ознайомитись з виставкою.


Подорож сторінками математики

"Що вмієте, того не забувайте,
не вмієте, того навчайтесь"

Володимир Мономах

  

   Математика сьогодні, як ніколи раніше, відіграє надзвичайно важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Без сучасної математики з її довершеним логічним і обчислювальним апаратом неможливим був би прогрес у найрізноманітніших сферах людської діяльності. Математичні закони перевірені і систематизовані.
Читальний зал навчальної технічної літератури (5 корп., ауд. 512) Наукової бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку Подорож сторінками математики, яка занурить Вас в дивовижний світ математики - цариці всіх наук.

Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (ауд. 512).


Літературний вернісаж «Парад поетів Запорізького краю»

"Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі…"

Ліна Костенко

  

   Шановні читачі, до Всесвітнього дня поезії абонемент художньої літератури підготував для вас літературний вернісаж "Парад поетів Запорізького краю".
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі… » Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й урізноманітнити її поезією.
Запорізька земля багата на обдарованих людей. Література завжди відігравала провідну роль у духовному житті Запорізького краю. Серед представників поетичного таланту: Петро Ребро, Віра Шмига, Лариса Коваль, Пилип Юрик, Віра Коваль, Микола Білокопитов та інші. Всі вони професійні майстри слова, які своєю творчістю зробили помітний внесок у розвиток інтелектуального і художнього життя українського народу.

Запрошуємо на знайомство з творчістю поетів Запорізького краю до абонементу художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Земля – наш спільний дім

 

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Земля – наш спільний дім» у читальному залі наукової літератури ауд. 511.
Планета Земля - наш рідний дім, в якому створені умови, що сприяють існуванню і життєдіяльності людства, які відкривають безліч можливостей для їх реалізації. Треба пам'ятати: не Земля належить нам, а ми належимо Землі.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
Мета виставки – привернути пильну увагу до проблем сьогодення, аби уникнути планетарної катастрофи. Наше завтра буде таким, яким ми зробимо його сьогодні.
На виставці ви можете знайти періодичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання історико-методологічних аспектів землезнавста; будови та організації географічної оболонки (Оселі Людини); проблеми глобальної екології.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Герої без зброї

Запобігти, попередити, врятувати -
головне завдання Цивільного Захисту!

  

   «Герої без зброї» - книжкова виставка до Всесвітнього дня цивільної оборони представлена до вашої уваги у березні на абонементі наукової літератури бібліотеки (ауд. 251-5).
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони(МОЦО), який схвалили 18 держав. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена в 1998 році.

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури ауд. 251-5!


Самоцінність історії техніки

 

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо вам переглянути виставку: «Самоцінність історії техніки».
Виставка висвітлює історію виникнення та розвитку техніки: знарядь праці, технічних засобів побуту та виробництва, основні технічні винаходи та наукові відкриття в історії людства. Розвиваючись на основі досягнень науки, техніка у свою чергу стимулює наукове пізнання, забезпечує наукові дослідження. Техніка набагато старша за науку, оскільки вона виникла близько двох мільйонів років назад і довгий час розвивалася самостійно. Ми виявляємо техніку у всі часи, доступні нашій історичній пам'яті.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
На виставці представлені навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, документи, в яких йдеться про розвиток техніки з найдавніших часів і до наших днів. Призначена вона для широкого кола читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Вивчайте англійську мову та будьте успішними

"Change your life today.
Do not gamble on the future,
act now, without delay"

Simone de Beauvoir

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо Вашій увазі тематичну книжкову виставку "Вивчайте англійську мову та будьте успішними".
Виставка спрямована на популяризацію вивчення англійської мови. У XXI столітті просто неможливо досягти успіху, не знаючи англійської мови, яка сьогодні є засобом міжнародного спілкування. У будь-якій області нашої діяльності – промисловості, комерції, дипломатії та культурі, міжнародному туризмі, науці і комп’ютерних технологіях, інтернеті та електронній пошті – знання англійської потрібно щодня в кожній робочій ситуації.
Матеріали виставки зацікавлять всіх, хто прагне вдосконалити або вивчити англійську мову.
Почни своє життя сьогодні. Не потрібно грати з майбутнім, необхідно діяти зараз, негайно!

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Ти себе Українкою звала...
(Книжковий вернісаж до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки)

"До тебе, Україно, наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати,
І пісня від серця поллється."

Леся Українка

  

   Абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" (5 корпус, ауд.514) до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки підготував книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала...".
Леся, котра стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачі можуть на нашому перегляді.
Запрошуємо до читання!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури в ауд. 514 протягом лютого!


Серце нації б'ється у слові
(Виставка до Mіжнародного дня рідної мови)

"Мова-феноменальний вияв людського духу,
найдорожчий скарб кожного народу.
У ній і доля, i душа, і досвід,
і пам’ять, і колективний розум поколінь
нинішніх та попередніх.
У мовi народ стверджує себе у вселюдській
спільності. Без мови нема народу"

Микола Луків

  

   Щороку 21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови, який був проголошений у листопаді 1999 року на генеральній конференції ЮНЕСКО, а вперше був відзначений у 2000 році. Згідно з рішенням ЮНЕСКО це перш за все день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності».
Рідна мова - це одночасно і культура, і оформлення думки. Первинна, тобто рідна, мова або мова наших предків є найсуттєвішою і невід’ємною частиною етнічного і національного походження та самоідентифікації людини. Найголовніше, що відрізняє кожен народ від інших – це мова.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення цього Міжнародного дня.
Щоби бути українцями - говорімо українською!!!

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури в ауд. 251.5 протягом лютого!


Здоров'я - особиста цінність людини

"Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо"

Сократ

  

   Здоров’я людини обумовлює всі напрями і сфери життєдіяльності особистості в біологічному, соціальному і духовному плані; є важливим економічним важелем і дуже дорого коштує.
Знання про здоров’я варті того, щоб стати предметом першої необхідності для людини будь-якої професії, оскільки вони є тим підґрунтям, на якому постає вся активність особистості.
Виставка призначена для опрацювання знань про здоров’я, які розвивають здатність творчо та ефективно здійснювати оздоровчу діяльність, шукати оптимальний індивідуальний шлях до здоров’я. На виставці ви можете знайти періодичні, методичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання оздоровлення, профілактики, психофізичної реабілітації та розраховані на широке коло читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511) протягом лютого!


Літературне сузір’я України

"Випадкова зустріч з гарною книгою
може назавжди змінити долю людини"

Марсель Прево

  

   Друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з класичними творами української літератури, які у 2023 році святкують свої ювілеї і представлені на виставці «Літературне сузір’я України» (абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», ауд. 514).
Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі.
Тож запрошуємо до зустрічі з книгами – ювілярами 2023 року, які ви можете знайти в нашій бібліотеці.

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514)!


Єдина духом Україна

 

 

  

  Шановні відвідувачі!
Читальна зала економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) пропонує відвідати книжкову виставку "Єдина духом Україна", присвячену Дню Соборності (22 січня).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Чекаємо вас в читальній залі економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)!