Подорож сторінками математики

"Що вмієте, того не забувайте,
не вмієте, того навчайтесь"

Володимир Мономах

  

   Математика сьогодні, як ніколи раніше, відіграє надзвичайно важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Без сучасної математики з її довершеним логічним і обчислювальним апаратом неможливим був би прогрес у найрізноманітніших сферах людської діяльності. Математичні закони перевірені і систематизовані.
Читальний зал навчальної технічної літератури (5 корп., ауд. 512) Наукової бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку Подорож сторінками математики, яка занурить Вас в дивовижний світ математики - цариці всіх наук.

Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (ауд. 512).


Літературний вернісаж «Парад поетів Запорізького краю»

"Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі…"

Ліна Костенко

  

   Шановні читачі, до Всесвітнього дня поезії абонемент художньої літератури підготував для вас літературний вернісаж "Парад поетів Запорізького краю".
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі… » Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й урізноманітнити її поезією.
Запорізька земля багата на обдарованих людей. Література завжди відігравала провідну роль у духовному житті Запорізького краю. Серед представників поетичного таланту: Петро Ребро, Віра Шмига, Лариса Коваль, Пилип Юрик, Віра Коваль, Микола Білокопитов та інші. Всі вони професійні майстри слова, які своєю творчістю зробили помітний внесок у розвиток інтелектуального і художнього життя українського народу.

Запрошуємо на знайомство з творчістю поетів Запорізького краю до абонементу художньої літератури (ауд. 514, 5 корпус).


Земля – наш спільний дім

 

  

   Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Земля – наш спільний дім» у читальному залі наукової літератури ауд. 511.
Планета Земля - наш рідний дім, в якому створені умови, що сприяють існуванню і життєдіяльності людства, які відкривають безліч можливостей для їх реалізації. Треба пам'ятати: не Земля належить нам, а ми належимо Землі.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
Мета виставки – привернути пильну увагу до проблем сьогодення, аби уникнути планетарної катастрофи. Наше завтра буде таким, яким ми зробимо його сьогодні.
На виставці ви можете знайти періодичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання історико-методологічних аспектів землезнавста; будови та організації географічної оболонки (Оселі Людини); проблеми глобальної екології.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Герої без зброї

Запобігти, попередити, врятувати -
головне завдання Цивільного Захисту!

  

   «Герої без зброї» - книжкова виставка до Всесвітнього дня цивільної оборони представлена до вашої уваги у березні на абонементі наукової літератури бібліотеки (ауд. 251-5).
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони(МОЦО), який схвалили 18 держав. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена в 1998 році.

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури ауд. 251-5!


Самоцінність історії техніки

 

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо вам переглянути виставку: «Самоцінність історії техніки».
Виставка висвітлює історію виникнення та розвитку техніки: знарядь праці, технічних засобів побуту та виробництва, основні технічні винаходи та наукові відкриття в історії людства. Розвиваючись на основі досягнень науки, техніка у свою чергу стимулює наукове пізнання, забезпечує наукові дослідження. Техніка набагато старша за науку, оскільки вона виникла близько двох мільйонів років назад і довгий час розвивалася самостійно. Ми виявляємо техніку у всі часи, доступні нашій історичній пам'яті.
Світ сучасної техніки не менш різноманітний і складений, чим природний. Але на відміну від природи цей безмежний світ люди створювали власними руками, для своїх потреб упродовж усієї своєї історії.
На виставці представлені навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, документи, в яких йдеться про розвиток техніки з найдавніших часів і до наших днів. Призначена вона для широкого кола читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511).


Вивчайте англійську мову та будьте успішними

"Change your life today.
Do not gamble on the future,
act now, without delay"

Simone de Beauvoir

  

   Шановні читачі!
Пропонуємо Вашій увазі тематичну книжкову виставку "Вивчайте англійську мову та будьте успішними".
Виставка спрямована на популяризацію вивчення англійської мови. У XXI столітті просто неможливо досягти успіху, не знаючи англійської мови, яка сьогодні є засобом міжнародного спілкування. У будь-якій області нашої діяльності – промисловості, комерції, дипломатії та культурі, міжнародному туризмі, науці і комп’ютерних технологіях, інтернеті та електронній пошті – знання англійської потрібно щодня в кожній робочій ситуації.
Матеріали виставки зацікавлять всіх, хто прагне вдосконалити або вивчити англійську мову.
Почни своє життя сьогодні. Не потрібно грати з майбутнім, необхідно діяти зараз, негайно!

Чекаємо вас в читальному залі технічної літератури ауд. 512!


Ти себе Українкою звала...
(Книжковий вернісаж до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки)

"До тебе, Україно, наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати,
І пісня від серця поллється."

Леся Українка

  

   Абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" (5 корпус, ауд.514) до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки підготував книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала...".
Леся, котра стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачі можуть на нашому перегляді.
Запрошуємо до читання!

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури в ауд. 514 протягом лютого!


Серце нації б'ється у слові
(Виставка до Mіжнародного дня рідної мови)

"Мова-феноменальний вияв людського духу,
найдорожчий скарб кожного народу.
У ній і доля, i душа, і досвід,
і пам’ять, і колективний розум поколінь
нинішніх та попередніх.
У мовi народ стверджує себе у вселюдській
спільності. Без мови нема народу"

Микола Луків

  

   Щороку 21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови, який був проголошений у листопаді 1999 року на генеральній конференції ЮНЕСКО, а вперше був відзначений у 2000 році. Згідно з рішенням ЮНЕСКО це перш за все день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності».
Рідна мова - це одночасно і культура, і оформлення думки. Первинна, тобто рідна, мова або мова наших предків є найсуттєвішою і невід’ємною частиною етнічного і національного походження та самоідентифікації людини. Найголовніше, що відрізняє кожен народ від інших – це мова.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення цього Міжнародного дня.
Щоби бути українцями - говорімо українською!!!

Чекаємо вас на абонементі наукової літератури в ауд. 251.5 протягом лютого!


Здоров'я - особиста цінність людини

"Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо"

Сократ

  

   Здоров’я людини обумовлює всі напрями і сфери життєдіяльності особистості в біологічному, соціальному і духовному плані; є важливим економічним важелем і дуже дорого коштує.
Знання про здоров’я варті того, щоб стати предметом першої необхідності для людини будь-якої професії, оскільки вони є тим підґрунтям, на якому постає вся активність особистості.
Виставка призначена для опрацювання знань про здоров’я, які розвивають здатність творчо та ефективно здійснювати оздоровчу діяльність, шукати оптимальний індивідуальний шлях до здоров’я. На виставці ви можете знайти періодичні, методичні, довідкові, наукові та навчальні видання, у яких розглянуті питання оздоровлення, профілактики, психофізичної реабілітації та розраховані на широке коло читачів.

Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (ауд. 511) протягом лютого!


Літературне сузір’я України

"Випадкова зустріч з гарною книгою
може назавжди змінити долю людини"

Марсель Прево

  

   Друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з класичними творами української літератури, які у 2023 році святкують свої ювілеї і представлені на виставці «Літературне сузір’я України» (абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», ауд. 514).
Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі.
Тож запрошуємо до зустрічі з книгами – ювілярами 2023 року, які ви можете знайти в нашій бібліотеці.

Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514)!


Єдина духом Україна

 

 

  

  Шановні відвідувачі!
Читальна зала економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) пропонує відвідати книжкову виставку "Єдина духом Україна", присвячену Дню Соборності (22 січня).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Чекаємо вас в читальній залі економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)!