НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

     Наукометрична база даних – це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних – це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.
     На сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef.
     Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є Scopus і Web of Science.

Scopus

      Національному університету "Запорізька політехніка", згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України» продовжено доступ до електронної бази даних Scopus.
      Термін доступу – до 31 грудня 2021 р. включно.

     Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.
     Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.

     Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа

     Матеріали, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:

     Реєстрація користувача в базі даних Scopus

     Інструкція з отримання віддаленого доступу до бази даних Scopus

     Інструкція з коригування авторського профілю в Scopus

     Стислий посібник користувача бази даних Scopus

     Вебінари з використання Scopus на Youtube

     Серія вебінарів від Elsevier на BrightTALK
     Ви можете подивитися записи вебінарів або зареєструватися для участі в наступних вебінарах:

     Корегування профілів автора та установи у Scopus

     Пошук у Scopus: найкращі практики

     Scopus: вміст та основні функції

     Метрики Scopus: CiteScore, SJR, h-index та інші практики

     Бібліографічний менеджер Mendeley: перше знайомство


ScienceDirect

      04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 р.).

Повнотекстова база даних ScienceDirect – провідна інформаційна платформа Elsevier для вчених, викладачів, студентів, спеціалістів медичної галузі та R&D департаментів промислових підприємств, що містить 25% світових наукових публікацій. Мультидисциплінарна платформа ScienceDirect забезпечує всебічне охоплення літератури з усіх галузей науки, надаючи доступ до понад 14 млн. публікацій з 2500 наукових журналів та понад 37000 книг видавництва Elsevier, а також величезній кількості журналів, опублікованих престижними науковими спільнотами.
      Термін доступу – до 31 грудня 2021 р. включно.

     З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.

     Доступ до ресурсів здійснюється як з локальної мережі університету, так і віддалено.

     Завдяки злагодженій роботі представників компанії Elsevier та ДНТБ України співробітники Запорізької політехніки мають можливість працювати дистанційно з платформою ScienceDirect з використанням доменного імені установи.
     Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.

     Для замовлення віддаленого доступу до Scopus звертайтеся до Наукової бібліотеки, або надішліть листа на пошту library@zp.edu.ua
1.Cвоє прізвище та ім’я англійською мовою.
2. Місце роботи/навчання в Університеті.
3. Свою е-пошту (вкажіть тему листа «Віддалений доступ»).

     Для збереження пошукових запитів, рекомендовано використовувати персональний акаунт Elsevier (єдиний обліковий запис для Scopus, SciVal, Mendeley, ScienceDirect).

Web of Science

     Національному університету "Запорізька політехніка", згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України» продовжено доступ до електронної бази даних Web of Scienceдо 31 травня 2021 р.
20 вересня 2021 року ДНТБ України та компанія Clarivate Analytics підписали договір про продовження доступу до Web of Science для українських закладів вищої освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності.
     Термін доступу – до 31 травня 2022 р. включно.

     Web of Science - пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах, матеріали конференцій, книжкові видання, патенти. До її складу входять бази, що враховують взаємне цитування. Ресурси бази також дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.
     Реєструйтеся на платформі Web of Science в мережі НУ "Запорізька політехніка" за адресою http://webofknowledge.com та користуйтеся унікальними сервісами з будь-якого комп'ютера за межами університету.

     Доступні інформаційні ресурси Clarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) для наукових досліджень: Web of Science, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators, EndNote, Publons.

     Матеріали, які допоможуть використовувати Web of Science з максимальною користю для Вашої роботи:

     Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science

     Clarivate Analytics українською (Відеоматеріали Web of Science)

Index Copernicus

     Index Copernicus (IC) - міжнародна платформа для просування спеціалізованих наукових досягнень.
     Вона також сприяє підтримці національного та міжнародного співробітництва між вченими й видавцями наукових журналів. Платформа ІС була створена у Польщі у 1999 році. Щорічно вона публікує рейтинг видань та проводить детальний аналіз не тільки наукового рівня кожного журналу, але і його оформлення, розповсюдженості, привабливості для читачів тощо.

Бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка"