НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

     Наукометрична база даних – це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних – це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.
     На сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef.
     Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є Scopus і Web of Science.

Scopus

      Національному університету "Запорізька політехніка", згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України» продовжено доступ до електронної бази даних Scopus.
      Термін доступу – до 28 лютого 2021 р. включно.

     Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.
     Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.

     З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.

     Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа

     Матеріали, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:

     Реєстрація користувача в базі даних Scopus

     Інструкція з отримання віддаленого доступу до бази даних Scopus

     Інструкція з коригування авторського профілю в Scopus

     Стислий посібник користувача бази даних Scopus

     Вебінари з використання Scopus на Youtube

     Серія вебінарів від Elsevier на BrightTALK
     Ви можете подивитися записи вебінарів або зареєструватися для участі в наступних вебінарах:

     Корегування профілів автора та установи у Scopus

     Пошук у Scopus: найкращі практики

     Scopus: вміст та основні функції

     Метрики Scopus: CiteScore, SJR, h-index та інші практики

     Бібліографічний менеджер Mendeley: перше знайомствоWeb of Science

     Національному університету "Запорізька політехніка", згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України» продовжено доступ до електронної бази даних Web of Science.
     Термін доступу – до 31 травня 2021 р. включно.

     Web of Science - пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах, матеріали конференцій, книжкові видання, патенти. До її складу входять бази, що враховують взаємне цитування. Ресурси бази також дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.
     Реєструйтеся на платформі Web of Science в мережі НУ "Запорізька політехніка" за адресою http://webofknowledge.com та користуйтеся унікальними сервісами з будь-якого комп'ютера за межами університету.

     Доступні інформаційні ресурси Clarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) для наукових досліджень: Web of Science, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators, EndNote, Publons.

     Матеріали, які допоможуть використовувати Web of Science з максимальною користю для Вашої роботи:

     Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science

     Clarivate Analytics українською (Відеоматеріали Web of Science)

Index Copernicus

     Index Copernicus (IC) - міжнародна платформа для просування спеціалізованих наукових досягнень.
     Вона також сприяє підтримці національного та міжнародного співробітництва між вченими й видавцями наукових журналів. Платформа ІС була створена у Польщі у 1999 році. Щорічно вона публікує рейтинг видань та проводить детальний аналіз не тільки наукового рівня кожного журналу, але і його оформлення, розповсюдженості, привабливості для читачів тощо.

Бібліотека ЗНТУ