Перевірка на плагіат

    Рекомендації МОН щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо).

    Університет здійснює перевірку на виявлення збігів/ідентичності/схожості в текстах засобами сервісу перевірки на плагіат Strike Plagiarism.

    plagiat strikeplagiarism

    Національним університетом "Запорізька політехніка" в 2024 році укладено Договір про надання послуг №468-юр від 12.01.2024 р. про співпрацю з ТОВ «Плагіат», який передбачає вільний доступ до сервісу Strikeplagiarism.com з 12 січня 2024 р. до 31 грудня 2024 р. включно.

    Система Strikeplagiarism.com - це ІТ-інструмент, призначений для перевірки справжності текстових документів. Завданням системи є надання інформації, яка дозволяє ідентифікувати кількість запозичень в уже згадуваному тексті і їх джерелах.

    Система виявляє фрагменти аналізованого документа, ідентичні текстам, розміщеним в порівняльній базі даних, включно з текстами, котрі відмічені лапками, виносками і фрагментами, які не захищені авторським правом (наприклад, правові акти).

    Система не вказує на вміст плагіату в документі.


         Інформація для осіб, відповідальних на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти

    Для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертатися до адміністратора - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус), поштова скринька - library.nuzp@gmail.com або natali_p@zp.edu.ua, внутрішній телефон - 4-10.

    Для підключення адміністратору системи надається наступна інформація про кожного користувача:
    - ПІБ;
    - підрозділ;
    - посада;
    - адреса поштової скриньки;
    - телефон для зв'язку;
    - статус в системі (Викладач, Оператор);
    - кількість робіт, що підлягають перевірці (на кожного перевіряючого та в цілому по підрозділу).

         Новини сервісу Strikeplagiarism.com

    10.02.2022
    10 лютого о 14:00 відбувся тренінг, на якому представники StrikePlagiarism продемонстрували новий інтерактивний звіт, розкрили методологію оцінки оригінальності наукових та студентських робіт, а також презентували нові функції, однією з яких є опція пошук перекладеної подібності!

    04.02.2022
    Запрошуємо викладачів та осіб, відповідальних за перевірку кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, на тренінг, який відбудеться 10 лютого о 14:00. На тренінгу представники StrikePlagiarism продемонструють новий інтерактивний звіт, розкриють методологію оцінки оригінальності наукових та студентських робіт, а також презентують нові функції, однією з яких є опція пошук перекладеної подібності!

    24.12.2021
    Раді повідомити, що функціонал антиплагіатної системи StrikePlagiarism компанії Plagiat.pl поповнився новою опцією - Пошук перекладного плагіату. Ця опція наразі доступна лише для корпоративних клієнтів. Ця опція підтримує 109 мов, такі мовні комбінації як рус-укр, англ-укр, пол-укр, рум-укр, укр-англ тощо. Система використовує механізм штучного інтелекту та машинного навчання. Новий підхід у пошуку плагіату в перекладеному тексті дозволить більш ефективно протидіяти млинам дисертацій та гострайтерам.
    Відео "StrikePlagiarism com пошук перекладного плагіату" можна переглянути тут

    21.10.2021
    Шановні викладачі, що відповідальні на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти, пропонуємо переглянути відео "Завдання в StrikePlagiarism"
    У відео пояснено принцип роботи та можливості оновленого функціоналу "Завдання" в системі StrikePlagiarism.
    Текстова інструкція завдання

    27.05.2021
    Шановні викладачі, що відповідальні на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти, пропонуємо обов'язково ознайомитися відеоінструкцією про новий інтерактивний звіт подібності в системі StrikePlagiarism: https://www.youtube.com/watch?v=2RZlrIOVCiE

    10.03.2021
    Представники сервісу перевірки наукових та студентських кваліфікаційних робіт на плагіат StrikePlagiarism.com запрошують всіх викладачів і студентів взяти участь у вебінарі, який відбудеться 11 березня о 15.00 за Київським часом.
    На вебінарі будуть розглянуті: новий звіт подібності та методології оцінки наукових і студентських робіт на плагіат, вимоги законодавства України і ЄС в питаннях запобігання плагіату, а також будуть відповіді на питання, пов'язані з плагіатом при публікації наукових статей в журналах, індексованих SCOPUS і Web of Science.
    Буде презентовано прототип інтеграції з базою дисертацій УкрІНТЕІ та як працюватиме перевірка в цій базі даних.
    Відео інструкція нового звіту подібності доступна по посиланню https://www.youtube.com/watch?v=m1sEaeCSxI8.
    Для участі у вебінарі просимо зареєструватися в формулярі .

    01.03.2021
    На облікових записах сервісу перевірки наукових робіт на плагіат був активований новий Звіт подібності від StrikePlagiarism.com.
    Звіт став більш технологічним і зручним для аналізу робіт, дозволяє приймати самоцитати автора, залишати письмові та аудіо коментарі, синхронізуватись з протоколом оцінки для наукового керівника/експерта і багато іншого.
    Новий протокол також доданий до кабінету в розділі Документи.
    Запрошуємо на Zoom-вебінар від компанії-розробника щодо інтерпретації нового звіту, нової процедури та організації перевірок на плагіат у 2021 році, який відбудеться в п'ятницю 5-го березня о 14-00.
    Вхід за посиланням (код не потрібен).

    10.02.2021
    15-20 лютого 2021 року буде введений в експлуатацію новий звіт подібності, після чого старий звіт буде недоступний. Рекомендуємо ознайомитися з відеопрезентацією нового звіту: https://youtu.be/aJYl3RA6B-Y

    06.01.2021
    Звертаємо увагу користувачів системи StrikePlagiarism, що відбулись певні зміни в функціоналі системи.
    Наразі система працює таким чином, що поки в підрозділі немає зареєстрованих користувачів з роллю "викладач", то наукових керівників можна просто вписувати в поле, але за реєстрації такого користувача, система бачитиме викладачів і буде генерувати випадаючий список.
    Отже, якщо у вас виникли проблеми із внесенням інформації до поля "науковий керівник", звертайтеся до адміністратора системи - Пилипенко Наталії Володимирівни.

         Матеріали, які допоможуть використовувати сервіс з максимальною користю для Вашої роботи

    Інтерактивний звіт подібності (1 лютого 2021 р. )

    Вебінар: Перевірка на ШI у StrikePlagiarism.com

    StrikePlagiarism com пошук перекладного плагіату

    Модуль пошуку ШІ StrikePlagiarism.com

    Онлайн-семінар щодо організації перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність запозичень
    (Національний університет "Запорізька політехніка", 24 листопада 2020 р. )

    YouTube Channel: Strikeplagiarism.com

    Відеоурок Strikeplagiarism.com для операторів (Деканат, Студент, Викладач)

    Відеоурок Strikeplagiarism.com для Адміністраторів

    Відеоурок для індивідуального користувача системи StrikePlagiarism.com

    Інструкція по завантаженню користувачів в систему StrikePlagiarism.com за допомогою Імпорту

    ІНСТРУКЦІЯ ПО СИСТЕМІ

    plagiat strikeplagiarism

    Національним університетом "Запорізька політехніка" укладено Договір № 122-юр від 04.04.2019 р. про співпрацю з ТОВ «Антиплагіат». Документ передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck, завдяки якому спеціалізовані вчені ради зможуть безкоштовно перевіряти дисертації, що надходять на розгляд, а редколегії фахових видань матимуть можливість перевіряти статті на предмет несанкціонованих текстових запозичень.

    Unicheck - онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів.
    Cервіс підтримує doc, docx, rtf, txt, odt, html, zip та pdf формати.

    Робота сервісу не потребує встановлення додаткового програмного забезпечення або спеціального обладнання, необхідно мати лише комп'ютер, браузер і доступ до інтернету. Система здатна на автоматичне визначення заміни символів і літер в тексті, а також на зворотну автоматичну підстановку в текст правильних символів і пошук на плагіат модифікованої версїї. Сторінка тексту перевіряється за 2-4 секунди. В результаті перевірки система видає звіт, який містить різнокольорові маркери в тексті, якими виділяється плагіат, посилання та цитати. Також в звіті можливо переглянути джерела плагіату та виключити цитати і джерела з невеликою кількістю текстових збігів з результатів пошуку. Перевірка здійснюється online через Інтернет.

    Академічна Доброчесність - Unicheck блог для успішного навчання

    З питань консультацій по роботі з сервісом звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.

         Для перевірки матеріалів на плагіат можна використовувати відповідне програмне забезпечення або онлайн-сервіси

    Безкоштовні програми перевірки тексту на плагіат

Бібліотека НУ "Запорізька політехніка"